10 Adımlı Kahverengi Göz Makyajı Eğitimi

Makyajın en çok hangi kısmını seviyorsunuz? Bu gezegendeki her kızın göz makyajını tercih edeceğini tahmin ediyoruz. Ve neden olmasın? Göz farı, gözlerinize mükemmel ve belirgin bir görünüm kazandırır. Maskara kirpiklerinize hacim katacaktır. Eyeliner ve kajal görünüme cazibe katacak. Fosforlu kalem kullanıp kullanmadığınızı daima unutmayın, ancak göz makyajınız her zaman yerinde olmalıdır. “Gözler yüzün en güzel yeridir” dendiğini bilirsiniz.

Göz farı bile gözün rengine bağlı olarak kendi kurallarına sahiptir. Hangi göz renginin en yaygın olduğunu biliyor musunuz? Siyah düşünüyor olabilirsin, ama burada dur, burada yanılıyorsun. Bununla ilgili efsanenizi kırdığımız için üzgünüz. Kahverengi göz rengidir. Nüfusun %70 – 90’ının kahverengi göz rengine sahip olduğu söylenir. Hatta farklı tonları vardır; bazılarında saf kahverengi, bazılarında siyahımsı kahverengi, ela kahverengi ve liste uzayıp gidiyor.

Göz farı kural kitabı, kahverengi gözlerin göz renkleri dünyasındaki en güzel göz rengi olduğunu söylüyor. Mavi gibi nadide göz renkleri varken, kahverengi favori olmanın zirvesindeki yerini korumuştur. Kahverengi göz rengi ince bir hava verir. Ve uygun göz makyajı yapıldığında birçok kişinin kalbini çalabilir. Ama kahverengi gözlerin başkaları üzerindeki etkisini hafife alan bazı kızlar var.

Bu yüzden size nasıl yapılacağına dair ipuçları vermek için buradayız. Kahverengi Gözler İçin Göz Makyajı. Bu yazıda, tüm yönleri ele aldık Kahverengi Göz Makyajı ve ihtiyacınız olacak ürünler. Göz makyajına başlamadan önce dikkat etmen gereken bazı şeyler var. Öncelikle cildinizde gereksiz reaksiyon oluşmaması için kaliteli ürünler kullandığınızdan emin olun. İkincisi, kullanırken renk pigmentlerinden emin olmak için Kahverengi Gözler için Göz Farı.

Ayrıca Okuyun: Göz Makyajı Eğitimi: Gözlerinizin Güzelliğini Geliştirmek İçin Bir Kılavuz

Şimdi hiç vakit kaybetmeden yazıya geçelim ve gözleriniz konuşsun.

Kahverengi gözlerde yapılacak göz makyajı için adım adım öğretici aşağıdadır: –

Adım 1: Gözlerinizi Temizleyin

Kaynak: glamour.com

Yüzün herhangi bir yerine makyaj yapmaya başlamadan önce, düzgün bir şekilde temizlediğinizden emin olun. Göz kapaklarının derisi çok hassastır, bu nedenle üzerinde şampuan ve sabun kullanmaktan kaçının. Göz kapaklarınızı makyaj temizleyici veya temizleyici ile temizleyin. Temizlemek için yumuşak pamuk kullanın. Bundan sonra göz çevresindeki torbaları veya kızarıklığı gidermek için gözlerinizi soğuk suyla temizleyin.

Temizlenmiş ve parlak gözler makyaj görünümünü ön plana çıkaracaktır.

2. Adım: Onu Prime Hazır Hale Getirin

Kahverengi Göz Makyajı

Kaynak: extrabeautycare.com

Temizledikten sonra bir sonraki adım sadece astarlama olmalıdır. Neden astar kullanıyoruz? Makyaj için pürüzsüz bir tabana sahip olmak için! Göz kapaklarına astar uygulamak, makyaj için pürüzsüz bir yüzeye sahip olmanızı sağlayacaktır. Herhangi bir makyaj astarı kullanabilirsiniz, ancak özel göz astarları da mevcuttur. Onlar için gitmek istersen diye.

– Astarın sadece bir noktasını uygulayın, ardından kaşları göz kapaklarına hafifçe vurun.

3. Adım: Göz Altı Yamalarını Gizleyin

Kahverengi Göz Makyajı

Kaynak: lorealparisusa.com

Kullanmak gizlemek için kapatıcı katıldığınız tüm gece partileri! Gözlerinizi daha canlı ve yüksek göstermek için ten renginizden birkaç ton açık kapatıcı kullanın.

– Kapatıcı fırçası, parmak uçları veya pamuklu çubuk kullanarak kapatıcıyı uygulayın.

– Daha etkili bir görünüm için yay şeklinde uygulamak yerine üçgen şeklinde kapatıcı uygulayabilirsiniz. Ayrıca doğal görünecek.

Adım 4: Göz Farı Renklerini Seçme

Kahverengi Göz Makyajı

Kaynak: thelist.com

Kahverengi göz renginize iltifat eden birçok renk var. Ancak seçim konusunda aşırıya kaçmayın. Kıyafetinizin görünümünü de geliştirecek rengi tercih edin. Kahverengi göz rengi, mattan metalike kadar çok yönlü bir renktir, her renk onunla mükemmel gider.

– Kraliyet veya lacivert gibi renkler veya tonları koyu kahverengi gözlerle iyi gider. Ve mor tonları ela kahverengi gözlerle iyi gider.

– Metalik altın rengi gözlerinize ışıltı katacak.

– Parlak ve cesur renklerle de oynayabilirsiniz.

Sadece daha yumuşak ve daha açık bir temel renk seçtiğinizden emin olun. Kırışıklık ve dış köşeler için sırasıyla daha koyu ve en koyu gölge.

Adım 5: Tüm Göz Kapağına Temel Renk Uygulayın

Kahverengi Göz Makyajı

Kaynak: lorealparisusa.com

Temel rengi uygulamak için kabarık bir fırça kullanın. Yukarıda belirttiğimiz gibi, tüm görünüm için gerçekten seçtiğiniz gölgeden bağımsız olarak, temel renk daha açık bir tonda olmalıdır. Kirpik çizgilerinden üst göz kapağı kıvrımına kadar taban uygulayın. Daha ince ve yerleşik görünmesi için gölgeyi uygulamadan önce beyaz bir göz kalemi de uygulayabilirsiniz. Temel renk katını kaç kez uygulamanız gerekecek, göz farı renk paletinin pigmentasyonuna bağlı olacaktır.

Adım 6: Daha Koyu Gölgeyi Kırışıklığın Üzerine Uygulayın

Kahverengi Göz Makyajı

Kaynak: ytimg.com

Temel rengi uygulamayı bitirdikten sonra, kırışık çizgilerini tanımlamaya geçin. Kırışıklık çizgilerinde daha koyu gölgeyi (temel renkten) kullanın. Daha koyu gölgeyi kırışık çizgilerine hafifçe fırçalayın. Hareket, kaş kemiği ile birlikte gözün dış köşesinden iç köşesine doğru ileri geri olmalıdır. Kırışıklığa daha koyu bir gölge uygulamak, gözlerinizin doğal tonlarını vurgulayacak boyutun oluşturulmasına yardımcı olacaktır.

7. Adım: En Koyu Gölgeyi Dış Köşeye Uygulayın

Kahverengi Göz Makyajı

Kaynak: Hearstapps.com

Sadece iki ton için gidiyorsanız, kırışık rengini dış köşeye uygulayın. Veya en koyu tonu gözün dış köşesine uygulayın. Uygulamadan önce farklı bir gölge fırçası kullanın veya fırçayı temizleyin. Göz farı üzerinde herhangi bir sınır veya çizgi olmamalıdır. Dağınık görünecek.

Gölgeyi üst kirpik çizgisinden dış kaş kemiklerine doğru üçgen şeklinde bir dış köşeye uygulayın. Bu teknik gözünüzün daha büyük ve sarhoş edici görünmesini sağlayacaktır.

8. Adım: Serpintiyi Temizlemek

Kahverengi Göz Makyajı

Kaynak: pinimg.com

Gözünüzün altında bazı serpintilerin olması doğaldır. Bu yüzden göz farı sürmeyi bitirdikten sonra fırçalayın. Bu kadar uğraştan sonra kesinlikle dağınık bir göz makyajına sahip olmak istemezsiniz. Seninkini seç Q uçlu fırça, makyaj temizleyicisine daldırın ve fazla gölgeyi fırçalayın ya da göz makyajı temizleme kalemine de yatırım yapabilirsiniz. İşinizi kolaylaştıracaktır.

Bunun dışında göz altına bant yapıştırmak gibi önlemler de alabilirsiniz. Ancak bundan önce bandın cildinize gereksiz bir sorun oluşturmadığından emin olun. Bu yüzden göz altına yapıştırmadan önce kol derisi üzerinde deneyiniz ve alerjik reaksiyon olup olmadığını anlamak için çıkartınız. Çıktı olumluysa, işleme devam edin.

Adım 9: Eyeliner uygulayın

Kahverengi Göz Makyajı

Kaynak: chatelaine.com

Yukarıdaki adımdan sonra göz farı uygulamanız tamamlanmıştır. Şu anda mükemmel görünmeyebilir, cildinize düzgün bir şekilde oturması için zaman tanıyın. Şimdi pastanın üzerine krema yapma zamanı. Bir göz kalemi uygulayın. Siyah bir astar veya renkli bir astar için gidebilirsiniz. Her ikisi de harika görünecek. Kanatlar göz makyajı oyununu üstlendi, bu yüzden gözünüze baştan çıkarıcı bir görünüm kazandıracak en iyi kanatlardan birini seçin.

Alt astarı atlamak, gözlerinizin şeklini en aza indireceği için gözlerinizin daha büyük görünmesini istiyorsanız harika bir seçenektir. Ancak alt astar için gitmek istiyorsanız, bunu yalnızca 3/4 inç’e kadar uygulayın.

Adım 10: Maskara uygulayın

Kahverengi Göz Makyajı

Kaynak: imperfektbeauty.com

Şimdi tam göz alıcı görünüm için pastanın üzerine bir kiraz koyun. Üst ve alt kirpiklere maskara uygulayın. Kirpikleriniz o kadar hacimli değilse, takma kirpik ekleyin, bunda yanlış bir şey yok. Kirpiklerinizi büyütmek için kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırın ve ardından rimel uygulayın. Partinin ortasında panda gözlerini istemeyeceğiniz için su geçirmez maskara kullandığınızdan emin olun.

– Maskarayı uygularken desen tabandan uca doğru olmalıdır. Bununla birlikte, topaksız ve eşit uygulama için maskara çubuğunu ileri geri hareket ettirin.

– Kaplamayı ilk kez uyguladıktan sonra tamamen kurumasını bekleyin ve daha dramatik bir görünüm için maskarayı iki veya üç kez tekrar uygulayın.

Kahverengi Göz Makyajı

Kaynak: tokkoro.com

Yukarıda göz makyajınızı kusursuz bir şekilde yapmanın adımları vardı. İlk denemede mükemmel görünümü elde edemeyebilirsiniz. Ama umudunuzu kaybetmeyin ve başarılı olana kadar deneyin. Denildiği gibi, “Denemeye devam eden asla başarısız olmaz.”

İşte bazı ilginç ipuçları 50 Yaş Üstü Kadınlar İçin Makyaj.

Moda veya stili hakkında daha fazla güncelleme için, moda dünyası.


Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Whatsapp Satış Temsilcisi