10 İstek Listesi Yapma Sorusu

Giftster’ı tüm dilek listesi oluşturma ve hediye verme etkinlikleriniz için tek adresiniz haline getirmeyi seviyoruz. Çoğu zaman, insanlardan “Hediyeciye bunu yaptırabilir miyim?” diye soran sorular duyarım. Bugün nasılsın veya o” ve evet demek için her zaman heyecanlıyım! Tatiller kapımızı çaldığında, Giftster’a ihtiyacınız olan her şeyi yapabilmeniz için istek listenizi oluşturmanın temellerinden biraz daha fazla olan daha katmanlı bazı sorularımızın yanıtlarını paylaşmak için zaman ayırmayı düşündüm. ailen için ol.

#1 – Çocuklarım için nasıl dilek listeleri oluşturabilirim?

Hesabınız altında çocuklarınız için dilek listeleri oluşturmak için beş kolay adım:

 1. Giftster hesabınıza giriş yapın ve tıklayın listelerim.
 2. Bir dokunuşla aşağı kaydırın ve göreceksiniz çocuk hesaplarım Bölüm. Tıklamak yeni hesap.
 3. Çocuğunuzun adını ekleyin ve tıklayın çocuk hesabı oluştur.
 4. Çocuğunuzun listesine bir ad verin, gizliliği ayarlayın ve listeyi kaydet.
 5. Eşyalarını eklemeye başla!

#2 – Eşim/karım ve benim hesaplarımızı oluşturmanın en iyi yolu nedir?

Siz ve eşinizin farklı e-posta adresleri altında ayrı Giftster hesapları oluşturmanızı şiddetle tavsiye ederim. Niye ya? Çünkü o zaman birbirinizin listesinden kolayca alışveriş yapabileceksiniz. Hatta sadece birbiriniz için gruplar ve listeler oluşturabilirsiniz (5. soruda daha fazlasını açıklayacağım).

#3 – Peki ya karım/kocam ve ben bir Giftster hesabını paylaşmak istersek?

Gerçekten tek bir hesabı paylaşmak istiyorsanız, ikinizin de aynı Giftster özelliklerinden tek bir hesap altında yararlanabilmeniz için bunu yapmanın bir yolu vardır. Biriniz hesaptaki asıl kişi olabilir (biz buna ebeveyn diyoruz) ve diğeriniz hesabına çocuk hesabı olarak sahip olabilirsiniz. Bu sayede hem siz hem de eşiniz dilek listelerinizi bir yerine iki kişi olarak gösterebilir, ikiniz de hediye tercih profillerini doldurabilir ve Giftster aracılığıyla koordine edilen Gizli Noel Baba değişimlerine ikiniz de dahil olabilirsiniz. Ancak bu, birbirlerinin listelerinden alışveriş yapmayı daha karmaşık hale getirecektir. Ebeveyn listesi ortağı, çocuğun liste ortağından alışveriş yapabilir, ancak bunun tersi olamaz. Tabii ki, tek bir hesap altında ikiniz için de çocuk hesapları oluşturabilirsiniz, ancak yapmanız gereken bir şey daha var. Yine de ikinizin de ayrı hesapları olmasını öneriyorum, ancak ikinizin de tek bir hesap altında olmanız gerektiğini düşünüyorsanız, bunu yapmanın en iyi yolu budur.

#4 – Hem ailem hem de kayınvalidem için bir grup oluşturabilir miyim? Yaparsam birden fazla liste oluşturmam gerekir mi?

Ailenin farklı tarafları için kesinlikle farklı gruplar oluşturabilirsiniz. Bu, Giftster’ın ooh la la’sının bir parçası. Ailenizin tarafı için bir grup oluşturun. Kayınvalideniz için bir grup oluşturun. Ofisiniz ve iş arkadaşlarınız için bir grup oluşturun. Arkadaşlarınız için bir grup oluşturun. Tek bir hesaptan hepsinin bir parçası olabilirsiniz! Ve bunların hepsini, oluşturulan tek bir dilek listesi ile yapabilirsiniz. Tercih etmediğiniz sürece ayrı listeler oluşturmanıza gerek yoktur.

#5 – Farklı kişilere veya gruplara farklı listeler gösterebilir miyim?

Evet! İstek listenizi oluşturduğunuzda, seçtiğiniz gizlilik ayarlarınız vardır: halka açık (Herkes onu bulmak ve alışveriş yapmak için Giftster’ı arayabilir), paylaşılan (yalnızca seçtiğiniz gruplardakiler listenizden alışveriş yapabilir) veya özel (sadece sizin görmeniz için oluşturduğunuz listeler).

Gizlilik ayarınız olarak paylaşılanları seçtiğinizde, hangi grubun hangi listeyi göreceğini seçebilirsiniz. Hepsini seçin, sadece birkaçını seçin. Her şey size ve Giftster’ın yapması gerekenlere kalmış!

dilek listesi-gizlilik

Eşinizle veya diğer önemli kişilerle paylaşmak istediğiniz özel listeler için, içinde sadece ikinizin olduğu bir grup oluşturun. Bir dilek listesi oluşturun ve bunu yalnızca bu grupla paylaşın. Bu şekilde, kocanız veya karınız, ailenizdeki diğer kişilere değil, yalnızca kendileri için olan hediye fikirlerini görebilir. Birkaç yıl önce bir üyemiz, yeni iç çamaşırına ihtiyacı olduğunu bilmesi gerektiği için sadece karısıyla bir liste paylaşabilmesi için bir yol talep etmişti, ancak kayınvalidesi yoktu. Bu tam da bunu başarır (listenize iç çamaşırı koymanız gerekmez, ancak fikri anlarsınız).

#6 – İstek listemi görmek için insanların Giftster’a kaydolması gerekiyor mu?

Her şey, istek listenizin gizliliğini nasıl ayarladığınıza bağlıdır. Gizliliğinizi paylaşılan olarak ayarladıysanız, yalnızca listenizi görme izni verdiğiniz gruplarda bulunanlar listenizi görüntüleyebilir ve alışveriş yapabilir.

Başkalarının kendi Giftster hesapları olmadan listenizi görüntüleyebilmesi ve alışveriş yapabilmesi için lütfen liste gizliliğinizi herkese açık olarak ayarlayın. İnsanların onu nasıl arayabileceği ve bulabileceği konusunda bu ayarla 3 farklı genel seçeneğiniz olacak:

 • Evet, Giftster ve Google’da: Bu, listenizi bulmayı en kolay hale getirir. İstek listenizi bulmak için herkes Giftster’da veya Google’da arama yapabilir.
 • Evet, Giftster üye aramasında: Bu, yalnızca biri Giftster sitesine gelip listenizi ada veya e-postaya göre aradığında listenizi aranabilir hale getirir.
 • Numara: Bu ayar, listenizi herkese açık hale getirir AMA yalnızca bağlantıyı paylaşmayı seçtiklerinizle. Bu, Giftster hesabı olmadan alışveriş yapılabilen bir listeye sahip olmak isteyenlerden ancak doğrudan herkese açık bir listeden biraz daha fazla mahremiyet isteyenlerden gelen özel bir istekti.

Giftster-genel-liste-seçenek

Bir kişi satın alınan veya rezerve edilen bir öğeyi genel listenizde işaretlediğinde, Misafir Olarak Alışveriş Yap kişinin adını ve e-posta adresini soran bir kutu açılır. e-posta adresi bir tek böylece Giftster, kişiye listeyi tekrar ziyaret edip alışveriş yapması veya hediye seçimini değiştirmesi için basit bir bağlantı içeren bir e-posta gönderebilir. Misafirlere Giftster hakkında başka e-postalar göndermeyiz.

hediyelik eşya-dükkan-misafir olarak

#7 – Çocuklarımın dilek listelerini hesabım altında oluşturduysam alışveriş yapabilir miyim?

Kesinlikle! Giftster’da çocuk hesapları tasarlamamızın bir nedeni de budur. Bu şekilde, çocuk listelerine erişebilir, öğeler oluşturabilir, ayrıntılar ekleyebilir ve ayrıca listeye eriştiğinizde alışveriş yapabilirsiniz. başkaları için alışveriş yap Hesabınızdaki bölüm.

Canı sıkılan bir anneden küçük bir ipucu: Çocuğunuzun Noel Baba ile konuşmayı planladığı öğe veya öğeleri rezerve ettiğinizden emin olun. Birinin Noel Baba’yı alt etmesini istemezsin!

Giftster-shop-çocuk-listeleri

#8 – Bir mağazadayken istek listeme nasıl ürün ekleyebilirim?

Mağazadayken Giftster mobile’ı açın, simgesine dokunun. öğe eklemek, sonra resim ekleöğesine dokunun, ardından fotoğraf simgesi. Telefonunuzun kitaplığından bir fotoğraf ekleme veya telefonunuzun kamerasıyla fotoğraf çekme seçeneği sunulur. İsterseniz Dropbox’tan bir öğe de ekleyebilirsiniz. Fotoğrafı yükledikten sonra hediye adı, fiyatı ve insanların onu nerede bulabileceği hakkında kısa bir not girin. Bu, özellikle küçük işletmeleri desteklemeyi seviyorsanız harika.

foto-kas-23-11-29-21-am

#9 – Yardım gezimi düzenlemek için Giftster’ı kullanıyorum. Hangi eşyaların rezerve edildiğini veya satın alındığını görmemin bir yolu var mı?

Giftster’da oturum açtığınızda, genel listenizde hangi öğelerin satın alındığını göremezsiniz. Ancak, oturumu kapattığınızda ve genel listenizi görüntülediğinizde, nelerin rezerve edildiğini veya satın alındığını ve nelerin hala mevcut olduğunu görebileceksiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Giftster hesabınıza giriş yaptığınızda, şuraya gidin: listelerim çeşitli listelerinizi görüntülemek için
 2. Görüntülemek istediğiniz listeye tıklayın.
 3. Tıkla Paylaş açılan URL’yi bağlayın ve kopyalayın.
 4. Giftster’dan çıkın ve bu URL’ye gidin. Ayrılmış ve satın alınmış olarak işaretlenmiş öğeleri göreceksiniz.

Giftster-share-url-for-listBunu herhangi bir genel listeyle yapabilirsiniz, bu yüzden iyi olun ve insanlar hediye alışverişi yapıyorsa bunu akıllıca kullanın. sen! (Hediyelerini sallamaktan ve içinde ne olduğunu tahmin etmekten hoşlanan insanlarla konuşuyorum…Anne.)

#10 – Sadece yetişkin üyelerimizle ve sadece çocuklar için bir Gizli Noel Baba değişimi yapmak istiyorum. Giftster’ın bunu benim için yapmasını nasıl sağlayabilirim?

Ailem hediye alışverişimizi böyle yapardı ve bu harika bir fikir. Aileniz için Giftster ile çalışmasını sağlamak için yetişkinler için bir aile grubu ve çocuklar için ikinci bir aile grubu oluşturun. Ardından grupların koordinatörü olarak her grup için bir Gizli Noel Baba değişimi oluşturun.

Giftster ile Gizli Noel Baba Hediye Değişimi oluşturma hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başka bir sorunuz mu var? Giftster hakkında sık sorulan diğer sorular için SSS sayfamıza göz atın. Veya buraya bir yorum bırakın. Hesabınızla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa, adresinden müşteri hizmetleri uzmanlarımızla iletişime geçin. [email protected] veya [email protected] mobil kullanıcılar için.

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

KaydetmekKaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Whatsapp Satış Temsilcisi