10 Mezuniyet Kitabı Hediye Edilecek

Mezuniyetler genellikle değişim ve büyüme zamanıdır. Kutlama zamanı ama aynı zamanda bir sonraki aşama için hazırlanma ve plan yapma zamanı.

Peki yeni mezuna hayatında ne veriyorsun? Aşağıda, birçoğu şahsen okuduğum veya bana önerdiğim, herhangi bir yeni mezun için mutlaka okunması gereken 10 kitap bulunmaktadır. Zevk almak!

Grit: Tutkunun ve Azmin Gücü

Aldığınız grad kumlu mu? Angela Duckworth, cesur olmanın ne anlama geldiğine ve hayattaki hemen her şeyde başarılı olmak için tutku ve kararlılığın nasıl harmanlanabileceğine dalıyor.

Yazma Üzerine

Yazma Üzerine: Stephen King’in Zanaat Anıları

Bu kitap, herhangi bir türde yazı, kurgu, kurgusal olmayan veya başka türlü çalışan herkes için mükemmeldir. Stephen King asla hayal kırıklığına uğratmaz ve kurgusal olmayan yazıları da kurgu gerilim filmleri kadar büyüleyicidir.

Eğitimli

Tara Westover tarafından eğitildi

Bu New York Times en çok satan kitabı, bir eğitimin yaşamlarımız üzerindeki etkisine dikkat çekiyor. Bunu elinden bırakamayacaklar!

Ne olursan ol, iyisi ol

Ne olursan ol, iyisi ol

El yazısıyla yazılmış ilham verici alıntılardan oluşan bir koleksiyon Lisa Congdon. Her yaşta harika bir mezuniyet hediyesi!

#AskGaryVee: Bir Girişimcinin Liderliği, Sosyal Medyayı ve Kişisel Farkındalığı Üstlenmesi

Girişimci olmak, bir işletmeyi yönetmek veya pazarlama yapmak isteyen yeni mezunlar için mükemmel bir seçim. Gary Vaynerchuk “olduğu gibi anlat” tarzıyla tanınır.

çıplak olmak

Çıplak Olmak: Müşteri Bağlılığını Sabotaj Eden Üç Korkudan Kurtulmakla İlgili Bir İş Masalı

İşletme mezunları için bu kitap, güçlü, özgün ilişkiler kurmak için müşterilerle gerçek ve savunmasız olma kavramına değiniyor.

Hızlı ve Yavaş Düşünmek

Düşünme, Hızlı ve Yavaş tarafından Daniel Kahneman

Büyük kararları nasıl karmaşıklaştıracağınızı ve bir seçim yapmak için ne zaman fazladan zaman harcayacağınızı öğrenin. Bu, sıradan okuyucular için değil – psikoloji ile ilgilenen ve karar sürecimizin nasıl çalıştığını anlayan biri için harika bir seçim.

olmak

Michelle Obama tarafından olmak

Eski First Lady Michelle Obama, filtrelenmemiş yaşam yolculuğunu paylaşıyor – birçok zorluğun üstesinden geliyor ve insanların her zaman ve her zaman beklentilerini aşıyor.

Zengin Olma Cesareti

Zengin Olma Cesareti: Maddi ve Manevi Bollukta Bir Yaşam Yaratmak

Liseyi bitirdiğimde annem bu kitabı benim için almıştı. Yazar Suze Orman, hayattaki pek çok öngörülemeyen mevsimde parayı nasıl yöneteceğinize ve elinizde olduğunda ona nasıl değer vereceğinize değiniyor. Mükemmel bir okuma!

Derin Çalışma: Dikkati Dağınık Bir Dünyada Odaklanmış Başarının Kuralları

Çok miktarda bilgi ve eğlenceye bu kadar kolay erişim ile hedeflerinizin izini kaybetmek çok kolay. Odaklanmayı çevreleyen kavramlar Derin Çalışma hemen hemen her meslek için geçerlidir.

Ve bir sonraki kitap başlı başına bir kitap olmasa da, herhangi bir mezuniyet hediyesi için eğlenceli bir eklenti!

Mad Libs Mezuniyet

Mezuniyet Mad Libs

Ben büyürken, Mad Libs’ten her zaman bir tekme alırdık! Birkaç kahkaha için bunları mezununuzun hediyesine ekleyin.

Birkaç mezuniyet hediyesi fikrine daha mı ihtiyacınız var? Yeni mezundan, hayatlarının bir sonraki sezonu için ihtiyaç duydukları şeyleri paylaşmak için Giftster’ı (ücretsiz!) kullanarak size bir dilek listesi yapmasını isteyin.

Mutlu hediye!Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Whatsapp Satış Temsilcisi