30 Yaş Altı En Ünlü Siyah Aktrisler

Tarih, 20 Ocak 2021’de ilk Afrika kökenli Amerikalı, Asyalı Amerikalı ve ABD’nin kadın Başkan Yardımcısı’nın göreve başlamasıyla yazıldı. Sadece Kamala Harris için değil, tüm kadın ve beyaz olmayan kadın nesli için bir zafer günü.

Geleceğin parıldayan umudu buradan parlıyor ve tek yol ileri. Renkli kadınları kutlamanın onuruna, en iyi performans gösteren bazılarının küratörlüğünde bir listesi için okumaya devam edin. 30 yaşın altındaki siyah aktrisler geleceğe dikkat etmelisiniz.

Badana ve eğlence endüstrisi herkesin bildiği gibi el ele gider. Film kardeşliği her zaman beyaz olmayan insanlara karşı adaletsiz ve ayrımcı olmuştur. Temsil eksikliği ve basmakalıp karakterler, Hollywood ve TV endüstrisinin her yerine yayılmıştır.

Oyundaki büyük yapımcılar, kâr garantili projeler peşindeler. Bu nedenle, beyaz oyuncu kadrosunun çoğunluğuna sahip projelerin hızlı bir şekilde yakalanması hiç de kolay değil. Bu prodüksiyon evlerindeki yazar odaları bile %80 beyaz adamlarla doluyken ne bekleyebilirsiniz ki.

Çeşitlilik adına, kotayı karşılamak için birkaç renkli insanı ekleyerek önyargıyı maskeliyorlar. Bu, yalnızca yardımcılar veya komik kabartmalar olmaya indirgenen ve kadın karakterler için daha da kötü olan, dikkatsizce yazılmış karakterlere yol açar.

Tanıtım

Bir biyografik film veya siyah bir karakteri çevreleyen bir film dışında, ana akım filmlerde başroller için geçilirler. Whoopi Goldberg’in ünlü bir sözü: “Şirketin etiketiyle savaşıyorum. siyah aktris sırf insanların, özellikle de film yapanların gözünde çok sınırlayıcı olduğu için.” Şimdi bile düzeltilmiş durumda.

Son on yılda sektör, cinsiyet eşitliği, cinsel suistimal ve #OscarsOhSoWhite hareketi nedeniyle kendi kendini gözlemledi. A-listers sonunda meslektaşları ve aldıkları ayrımcılık için seslerini yükselttiler. Bu hareketler, çoğu zaman ünlülerin dedikodusu ve skandalları halısının altına atılan konulara karşı seslerin yükseltilmesinde sektörde kilometre taşları haline geldi.

Bu ırk ve cinsiyet bağnazlığına rağmen, siyah kadınlar dikkat çekici performanslarıyla izleyicileri büyüledi. Ekrana çıktıklarında, tüm gözlerin ya da üzerlerinde olmasına ve birbirinden ayrı tüm farklılıkların renklerinden daha fazla olmasına özen gösterirler.

Ünlü siyah aktrisler Halle Berry, Whoopi Goldberg, Laverne Cox, Viola Davis, Lupita Nyong’o, Taraji P Henson ve daha pek çoğu, yeni neslin Hollywood’u ele geçirmesinin yolunu açtı. Ezici bir sevgi gördüler ve onlar sayesinde melankolik güzellikler film kardeşliğinde arayacakları bir rol modeline sahip oldular.

Son zamanlarda birçok güçlü kadın karakterin oynadığını da gördük. siyah aktrisler başrol olarak. Bu yeni nesil vahşi, cesur ve güzel ve yükselmek için hiçbir şeyden vazgeçmeyecek. İşte en iyilerinden bazıları 30 yaşın altındaki siyah aktrisler gelecekte daha fazlasını görmekten heyecan duyduğumuz kişiler:

1. Zendaya Maree Stoermer Coleman: 24 yaşında

Kaynak: goodfon.com

Listeye en büyüklerinden biriyle başlamak için Hollywood’daki yıldızlar. Zendaya, Amerikalı şarkıcı ve aktör. Disney ünlüsü bu aktris, Euphoria, The Greatest Showman, Spiderman serisindeki çekici performanslarıyla bizi büyüledi ve bu daha başlangıç. Son Emmy ödülü ile eğlence endüstrisindeki yerini ne kadar hak ettiğini kanıtlıyor.

Kazanan en genç aktris, geleceği açıkça parlıyor. Bir stil ikonu, her kırmızı halı görünümüyle aklımızı başımızdan alıyor. Sadece bu değil, aynı zamanda renkli temsil konusundaki görüşlerini agresif bir şekilde dile getirdi. Onu en iyilerinden biri yapan da bu ünlü siyah aktrisler.

KC Undercover yıldızının keskin bir mizah anlayışı var, sanatına karşı yakıcı bir tutkusu var ve onu seviyoruz!

2. Skai Jackson: 18 yaşında

30 yaşın altındaki siyah aktrisler

Kaynak: madamenoire.com

skai jackson Amerikalı aktris ve Youtube yıldızıdır. Henüz 5 yaşındayken oyunculuğa başladı ve zaten devam ediyordu. Zamanlar 2016’nın En Etkili Gençleri listesi. Onu Jessie’den sevimli ve vahşi Zuri Ross olarak hatırlayabilirsiniz.

Artık onu Dancing With The Stars adlı realite dans şovunda yakalayabilir. Skai, sosyal medyada ırkçı insanlara tekrar tekrar seslendiği için oldukça popüler. Gerçekten de sevimli bir çocuktan sert ve cesur bir bayana dönüştü. Bir sonraki büyük girişimini bekleyemeyiz.

3. Marisai Martin: 16 yaşında

30 yaş altı siyah aktrisler

Kaynak: Hearstapps.com

Listeye layık bir ek 30 yaşın altındaki siyah aktrisler, bu genç sanatçı harika, gelecek vaat eden bir kariyere sahip. Black-ish’teki çığır açan rolü, olağanüstü performansı için ödülleri topladı. Marisai, şimdiye kadarki en genç baş yapımcı olarak tarihe geçti.

Projesi Universal ile zaten bir anlaşma yaptı ve Little filmi çıktı. Ayrıca annesiyle birlikte kendi üretim evini kurdu. Bütün bunlar, o hala lisedeyken. Vay! Ne yapamaz? Bir kadın rol model arıyorsanız, artık nereye gideceğinizi biliyorsunuz.

4. Yara Shahidi: 21 yaşında

30 yaş altı siyah aktrisler

Kaynak: cbsistatic.com

Yardımcı yıldızı Marisai gibi, bu Siyahi aktrisin ayak parmaklarını farklı girişimlere soktuğu biliniyor. Tinkerbell’in yeniden çevrimi olan yaklaşmakta olan projesi için bir prodüksiyon evini kurmak için annesiyle birlikte çalıştı. O da bilinen bir aktivist ve inandığı şeyi savunuyor.

Oyuncu kadrosunda çeşitlilik eksikliğini fark ettiğinde bir dergi fotoğraf çekiminden vazgeçtiğini biliyor muydunuz? Bu yetenekli 30 yaş altı siyahi aktris aynı zamanda bir moda ikonudur. Hayatında olmasını istediğin bir abla gibi. Yara bunu Harvard’da okurken de çok iyi yapıyor. Önünde büyük bir kariyeri olduğunu biliyoruz, şüphesiz. Kesin kıçı tekmeleyecek. (Gerçekten de, çünkü o karatede siyah kuşak)

5. Amandla Sternberg: 22 yaşında

30 yaşın altındaki siyah aktrisler

Kaynak: self.com

Açlık Oyunları’ndan Rue’yu hatırlıyor musun? Bu şimdi onun! Parlak, karizmatik ve güzel bir aktör ve şarkıcı. Amandla, dikkat çekici oyunculuk ve şarkı söyleme yeteneğiyle eğlence endüstrisindeki yerini çoktan belirledi. Rollerini The Hate U Give, Everything, Everything, Darkest Mind ve yaptığı diğer tüm filmlerde tuttu.

Ayrıca Time’ın En Etkili Gençler listesinde iki kez üst üste yer aldı. Amandla’nın bir ünlü siyah aktrisler sosyal medya platformunu ırkçılık ve lgbtqia + topluluğu hakkında konuşmak için kullanan.

6. Storm Reid: 17 yaşında

30 yaşın altındaki siyah aktrisler

Kaynak: teenvogue.com

Bazı insanların kamera önünde olmak için nasıl doğduklarını bilirsiniz. Storm Reid onlardan biri. 3 yaşındaki kararlı bir çocuk bir keresinde annesine oyuncu olmak istediğini söyledi ve işte buradayız. Sıkı çalışma ve kararlılıkla kendini hazırlayarak Hollywood’un yolunu tuttu. Euphoria, A Wrinkle In Time ve Don’t Let Go’da başarılı bir iş çıkaran Reid’in önünde parlak bir gelecek var.

7. Tati Gabrielle: 25 yaşında

30 yaşın altındaki siyah aktrisler

Kaynak: pinimg.com

Bu yıldız son 4-5 yıldır burada ve portföyünde şimdiden çok yönlü rollere sahip. The 100 dizisindeki çığır açan rollerinden Chilling Adventures of Sabrina’daki kötü adam rolüne kadar Tati, dizisini nasıl iyi oynayacağını biliyor. Bir sonraki projesi You’s’un başrol oynadığı 3. sezon için heyecanlıyız. Çok yönlü oyunculuktan bahset, çünkü bu kız yanıyor!

8. Çin Anne McClain: 22 yaşında

30 yaşın altındaki siyah aktrisler

Kaynak: networth.wiki

Çin, erken çiçek açanlardan bir diğeridir. 7 yaşında oyunculuğa başladı ve gerisi tarih oldu. Gospel, Tyler Perry’nin House of Payne, Daddy’s Little girl ve Disney’in ünlü ANT Farm filmlerindeki rolleriyle izleyicilerin kalbini fethetti. McClain’in kız kardeşleriyle birlikte bir müzik grubu bile var.

Sosyal medyada bir sansasyon, büyürken yolculuğunu takip etmek için sabırsızlanıyor!

9. Lexi Underwood: 17 yaşında

30 yaş altı siyah aktrisler

Kaynak: teenvogue.com

Lexi ağaç altı dikkat edilmesi gereken yeni yaklaşan yıldızdır. Sadece birkaç proje eski, Her Yerde Küçük Ateş’teki rolüyle ekranda en büyük etkiyi yaptı. Oyunculuk kariyerinin yanı sıra, Lexi’nin birçok toplumsal konuda farkındalık yaratmak için büyük bir planı var ve Hollywood’da siyahların temsili bunlardan biri. Kesinlikle burada ününü yapacak!

10. Lirik Ross: 17 yaşında

30 yaşın altındaki siyah aktrisler

Kaynak: scene7.com

Bu Us yıldızı, Lyric Ross işini çok iyi biliyor. Çalışkan ve çalışkan, kendisini zaten bir konuk yıldızdan gösteride tekrar eden bir karaktere terfi ettirdi. Henüz 17 yaşında olmasına rağmen, önümüzdeki yıllarda sektöre verecek daha çok şeyi var.

Ayrıca Okuyun: Hollywood’un En İyi Bacaklarına Sahip En İyi 15 Ünlü

11. Taylor Russell: 26 yaşında

30 yaş altı siyah aktrisler

Kaynak: headtopics.com

Byrdie’nin haklı olarak tanımladığı şekliyle “Hollywood’un sessiz yeni gücü”. Taylor, gerçek hayatında ve karakterlerinde son derece yüksek bir öz-farkındalık göstermiştir. Lost In Space yıldızı komşu kızı gibi değil, bildiğin kendi kaderini yazan kız.

Sadece ekranda değil, aynı zamanda göstermeye hevesli olduğu ekranın arkasında da harika. Ekranda sessiz, sakin ve sansasyonel bir varlık olan Russels, geleceği için büyük şeyler yazmıştır.

12. Birgundi Fırıncı: 28 yaşında

30 yaşın altındaki siyah aktrisler

Kaynak: pinimg.com

Hollywood’un yeni A-lister’ı, bu siyah aktris The Chi’deki ekran varlığıyla bizi şaşırttı. Sanatçı bir aileden geldiği için sektörün heyecanını ve heyecanını oldukça iyi benimsedi. Dizideki karakteri çok iyi yazılmış ve en güçlü siyah kadın karakterlerden biri. Sözünü sanatına bırakmak ve iz bırakmak isteyen odur.

Bunlar 30 yaşın altındaki siyah aktrisler sektördeki gelecek nesiller için değişimin şampiyonlarıdır. Ana akım medyadaki ilham verici, cesur ve taze dalga onlar. Daha gidilecek uzun bir yol olsa da, bu kadınlar gösteriye hızlı bir başlangıç ​​yaptılar.

Fveya daha fazlası, göz atabilirsiniz moda dünyası.


Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Whatsapp Satış Temsilcisi