Bebeğiniz için mükemmel ismi seçmek

Bebek sahibi olmak size özel isimlendirme hakları verir! İnsanlar ağırlığını koymaya çalışacaklar ama sonunda, küçük neşe paketinizin gelecek yıllarda ne olarak adlandırılacağı konusunda tek kontrol sizde. Klasik yoldan mı gidiyorsunuz? Ailenizden isimler mi seçiyorsunuz? En sevdiğiniz kitap veya film karakterinden ne haber? Belki bir tane uydurursun? Veya bu günlerde çocuklarına isim veren birçok kişiden bir ipucu alabilirsiniz.

Daha geçen ay, Sosyal Güvenlik Kurumu listesini yayınladı 2015 Yılının En Popüler Bebek İsimleri. Kızlarda iki yıl üst üste Emma, ​​erkeklerde üçüncü kez Noah adı birinci oldu.

Öyleyse neden bazı yıllarda bazı isimler diğerlerinden daha fazla trend oluyor? Gerçekten kimse kesin olarak bilmiyor. A CNN makalesi Bir film veya ünlü popüler hale geldikten sonra birçok ismin ani bir artış gördüğüne dikkat çekiyor. Makalede, 2015 yılında İngiltere Prensesi Charlotte Elizabeth Diana’nın doğumundan sonra Charlotte isminin popülerlik kazanabileceğini öne sürüyorlar. Diğer isimler ise 20 yılı aşkın süredir ilk 10 listesinde yer alan Michael ve Emily gibi klasik favoriler. .

Bazıları geleneksel rotaya gider, ancak farklı bir yazım seçer. Amy’nin popülerlik sıralamasında 4. sırada yer aldığı bir yılda Aimee’yi seçen ailem için durum buydu. Peki neden farklı yazım? Annem bir öğretmen ve sınıfında bunu böyle heceleyen küçük bir kız çocuğu vardı. Adı hecelemek için mükemmel bir yol ama aynı zamanda “oh…bu alışılmadık” veya “daha önce hiç bu şekilde yazıldığını görmemiştim” gibi yorumlarla birlikte gelir. Ama niyetin tam olarak bu olabilir! Benzersiz bir şekilde yazılmış veya kulağa hoş gelen bir adla ilgili yanlış bir şey yoktur. Oprah’a sorun.

Ama çok benzersiz diye bir şey var mı? Sadece kesin olarak bileceksin. Bir seçimin ilk adı olduğundan emin değilseniz, her zaman bir ikinci ad vardır (diyor ki göbek adı 1970’lerin vampirlerle ilgili pembe dizisinden gelen kız). Örneğin, Jude ismini her zaman sevmiştim ama ilk isim olarak sevip sevmediğimden emin değildim. Kocama, başka bir oğlumuz olursa göbek adının Jude olmasını isteyeceğimi ve ilk ismi kendisinin seçebileceğini söyledim. Adını “Hey” koyacağını söyledi. Söylemeye gerek yok, 2 çocukta durduk.

Küçük çocuğunuz için mükemmel isme karar verirken size iyi şanslar diliyorum! Bebeğinize baktığınız ve “evet, bu kesinlikle sizin için doğru isim”, çocuğunuzun bir ömür boyu gurur duyacağı bir isim olacak.

Bir bebek sahibi olmak? Giftster ile gerçekten evrensel bebek kayıt defterinizi oluşturun. Mağaza kayıtlarınıza bağlantı verin, hem çevrimiçi hem de normal mağazalardan öğeler ekleyin. Sizin için doğru hediyeyi seçerken başkalarının hissettiği stresi ortadan kaldırın.

Ücretsiz bebek kayıt defterinizi bugün oluşturun!

Kaydetmek

KaydetmekKaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Whatsapp Satış Temsilcisi