Bebek Kayıt Kontrol Listesi

Tam da kocam ve ben bebek bezi değiştirme günlerimizin çoktan geçtiğini düşündüğümüzde, 3 numaralı bebeği beklediğimizi öğrenince çok şaşırdık! Kızkardeşleri geldiğinde 11 ve 9 yaşında olacak olan erkek çocuklarımız, bu yeni küçük için çok heyecanlılar, bu küçük şirin evimize bazı değişiklikler yapmamız ve bazı şeyler eklememiz gerektiği anlamına gelse bile.

Ve bu eklemelerden bahsetmişken…

Bebek eşyaları için alışveriş yapmamın üzerinden neredeyse on yıl geçti. Aslında, son birkaç yılda satın aldığımdan daha fazla bebek eşyasından kurtuldum. Yani neredeyse baştan başlıyoruz.

Hemen hemen.

Oğullarımızın küçüklüğünden kalan bazı rastgele şeyler var, benimki gibi. boppy ve benim Snoogle (çünkü kabul edelim, bebek sahibi olduktan sonra bile, bunlar rahat kullanımlı şeyler), alt değiştirme masamız (neden diye sormayın… bu nasıl bizim evimizde kalmayı başardı bilmiyorum), bizim Paketle ve Oynat (çünkü herhangi bir bebek ziyarete gelirse diye saklayabileceğimizi düşündüm) ve ayrılmak istemediğim çeşitli kıyafetler (bazıları Küçük Hanım için yeterince unisex, bazıları değil). Ancak beşik, bebek salıncak, fedai vb. gibi daha büyük şeylerden bazıları, bebekleri için arkadaşlara bağışlandı veya verildi.

İşte buradayım, bebeklerin dünyasına geri döndüm ve yakında gelecek olan minik insanımız için bir kayıt listesi oluşturmak zorundayım.

Bunu daha önce iki kez yaşadığım için, en yararlı bulduğumuz öğelere karşı gerçekten onsuz yapabileceğimiz şeyler hakkında iyi bir fikrim var. Ancak 10 yıl önce sahip olmadıkları yeni markalar ve şeyler var ki, şimdi faydalı bulabilirim. Bir de şu mağaza var. Bebek Satın Al Daha önce hiç alışveriş yapmadığım için de ürünler bulabilirim. Hem daha haftalar hem de işler düşündüğümden daha erken gelecekken, şimdi o listeyi başlatmanın zamanı geldi.

İşte dilek listeme eklediğim ilk 10 ürün. Şimdi, bunlardan bazıları, hem kısa vadede hem de ilk yıl içinde ihtiyaç duyacağımızı bildiğim daha büyük şeyler. Çoğu zaman, daha küçük şeyleri kolayca doldurabilirsiniz, ancak ihtiyaç duyacağımız daha büyük öğelerin bir listesine sahip olduğumdan emin olmak istiyorum.

1. Beşik

Küçük Kolcraft beşiğimizi gerçekten çok sevdik ve onun gibi bir tane daha almak istiyorum. Çoğu liste, bunun gibi annelik101, listele HALO Bassinest Döner Yatak listelerinin başında. Altında biraz depolama alanı olan bir şeyi gerçekten tercih ederim, örneğin Simmons Kids SlumberTime Elit Kayma Beşiği. Küçük Hanım’ın birkaç ay bizimle kalması için ihtiyacımız olan her şeye sahip. Ve kocam cep telefonunda gece lambasını gerçekten kazacak (geceleri onu kontrol etmeyi çok daha kolay hale getiriyor).

2. Bebek Oto Koltuğu ve Arabası

Bu ikisini bir araya getiriyorum çünkü genellikle set olarak satın alınabilirler. Önce araba koltuklarından bahsedelim. Her araba koltuğunun artık kullanılmaması gereken bir son kullanma tarihi damgalanmıştır. Neden bulabildiğimin en iyi açıklaması şuradan Araba Koltuğu Bayan: “Plastik yaşlandıkça kırılgan ve zayıf hale gelir – şiddetli çarpışma kuvvetlerine dayanması gereken bir araba koltuğunda istemeyeceğiniz iki özellik. Bu nedenle, plastiğin yeterince yeni olması, araba koltuğunun düzgün bir şekilde çalışabilmesi için önemlidir.” Bu nedenle, sahip olduğumuz eski araba koltukları (küçük oğlumuzla kullandığımız bebek koltuklarından daha fazlası) Little Miss için çalışmayacaktır. çoğu itfaiye departmanları onları eğitim için kullanacaklar. Bu ve bu harika itfaiyeciler, size daha fazla güvenlik güvencesi vermek için yeni araba koltuğunuzu bile kuracaklar.

Gelelim bebek arabalarına. Hala iki kişilik bebek arabamız var (aslında iki tane, çünkü kuzenim de bana kendininkini verdi), ancak ikili bir bebek arabası ihtiyacımız olandan daha fazlası. Ayrıca, epeyce yürüyüş ve koşu yapıyorum, bu yüzden onu kolayca götürebileceğim bir araç uygun olabilir. bir göz attım Güvenli Bebek İncelemeleri ve Bebek Dişli Rehberi ve tercih ettiğim bebek arabası ve bebek arabası olduğunu görmek beni mutlu etti. Graco FastAction Fold Jogger Click Connect Seyahat Sistemi, harika yorumlar aldı.

3. Biberonlar ve Besleme

Bebek besleme bilgimin çoğu biberonla beslenmeyle ilgiliydi, bu yüzden en sevdiğim şeyin bebek olduğunu görmek beni mutlu etti. Dr. Brown’ın Doğal Akış Şişeleri hala birçok listede favoriydi. Bunlar erkek çocuklarımda iyi çalıştı ve ben de küçük kızım için aynısını umuyorum. Şuna baksana Lucie’nin Listesi hem biberonla besleme hem de emzirme ürünleri için harika tavsiyeler bulacaksınız.

4. Bebek Salıncak

Ah bebek salıncak… ilk birkaç ayda sensiz nerede olurdum?! Oğullarım Fisher-Price Ocean Wonders bebek salıncağımızı çok sevdiler ve kesinlikle bir başkasına ihtiyacımız olacak. kontrol ettim MyCutieBebek.com ve Bebek Rehberleri Bunun bugün yeni markalara kıyasla nasıl biriktiğini görmek için ve hala zirvede. NS MamaRoo Bebek Koltuğu duyduğum başka bir rock’çı veya salıncak, ama onu seven bazı arkadaşlarım oldu ve bazıları da sevmedi. Sanırım buna sadık kalacağım Fisher-Price Deluxe Cradle ‘n Swing.

5. Bebek Fedai Koltuğu

Vay canına, piyasada şu anda bir sürü fedai var mı! Fedai, bebeklerimizi yatıştırmak için salıncak kadar önemliydi. O zamanlar şimdiki kadar çok yoktu, bu yüzden biraz araştırdım. Bebek Listesi ve ebeveynler.com insanların yeni koltuklar hakkında neler söylediğine bakmak için. gibi birkaç ilginç şey var. Baby Björn Yumuşak Pamuklu Fedai ve 4 anneler sıçramaRoo. Almamız ve yalnızca kısa bir süre kullanmamız gereken diğer her şeyle birlikte, bu özel satın alma işlemini uygun fiyatlı tutmak istiyorum, bu yüzden listemde neler oluyor? Fisher-Price Fedai ya da muhtemelen Fisher-Price My Little SnugaMonkey Special Edition Deluxe Bouncer küçük oğlumun (maymunları SEVİYOR) bu konuda söyleyecek bir şeyi varsa.

6. Bebek Taşıyıcıları, Sargıları ve Askıları

Oğullarımla denediğim iki bebek taşıyıcısının adını hatırlayamıyorum ama ne onlar için ne de benim için rahat olmadığını hatırlıyorum. Ve “bebek giyme” yeni bir şey olmaya başlamıştı, bu yüzden listeme eklemek için bebek sargısı veya askısı aramaya gittiğimde, orada kaç farklı bebek olduğuna bir kez daha şaşırdım. gibi sitelerden birkaç yorum okudum. En İyi 10 İnceleme ve diğerleri, ve ben karar verdim Moby Wrap çünkü benim vücut şeklime diğerlerine göre çok daha iyi uyacağını düşünüyorum. annelik101 Bebek taşıyıcıları hakkında da harika bir yazısı var, ama sanırım önce sargıyı deneyeceğim.

7. Bebek Küveti

Bebek küvetleri hakkındaki fikrimin bebek küveti üreticileri arasında en popüler olup olmayacağından emin değilim, ancak çok fazla harcamak (veya başkalarından yapmasını istemek) istediğim bir ürün değil. En büyüğüme hamileyken onun bebek küvetini kullanmak için sabırsızlanıyordum. O zamanlar bebek küvetlerinin Cadillac’ının ne olduğunu kaydettim (şimdi adını hatırlayamıyorum). Güzel bir hasır hamak, bu köpükleri temizlemeye yardımcı olacak yumuşak, doldurulabilir bir duş ve içine dalabileceği güzel bir leğen vardı. Ve bundan nefret ediyordu. Ve küçük oğlum bundan nefret etti. Bizim için daha kolay olan şey, oturacak kadar büyüyene kadar lavaboda eski güzel banyoydu. Daha sonra şişme bir küvet kullandık (en büyük oğlum için lastik bir ördek ve en küçük oğlum için bir Winnie-the-Pooh küvet). Küçük Hanımım için bu tatlıyı ekledim şişme balina küveti benim kayıt defterime. biraz ilgimi çekiyor Puj Flyte Kompakt Bebek Banyosu bu lavaboya sığıyor, ama şişme küvette biriktirdiğimiz fazladan parayı bebek bezi fonuna yatırmayı tercih ederim. Yumruk Birkaç zil ve ıslık ile bir şey istiyorsanız, bebek küveti önerilerinin güzel bir listesine sahiptir.

8. Oyun Bahçesi/Taşınabilir Beşik

Yukarıda söylediğim gibi, erkek çocuklarımızın bebek olduğu zamanlardan kalma Graco Pack ‘n Play’imiz hâlâ var. Hala harika durumda ve bir tur daha bebek uykusu ve oyunu için hazır. Şu an piyasadaki modellere bakıldığında en yakın Bu Beşik aparatı ve hareketli alt değiştirme masası vardır. Listeme bir tane eklemesem de, sizinkine bir tane eklemenizi şiddetle tavsiye ederim. Sadece büyükannem ve büyükbabam akşam yemeği için olsalar bile, seyahat ederken işe yararlar. Tüketici Raporları sizin için en iyi olan oyun alanını seçme konusunda harika tavsiyeleri var. Ve oyun alanınızı seyahat veya sadece şekerleme için portatif bir beşik olarak kullanmayı planlıyorsanız, kayıt defterinize bazı çarşaflar da eklediğinizden emin olun.

9. Mama Sandalyesi

Oğullarım için kocamın büyükannesinin bize verdiği en sevimli mama sandalyesi vardı (üzerinde orman hayvanları olduğu için hoşuna gitti). Sen küçük oğlun için vazgeçmek zorunda kaldığında üzülen en büyük oğlum için inanılmazdı. Küçük oğlumuz, erken gelişmiş küçük bir beyefendi olarak, sandalyenin 5 noktalı koşumundan (ne kadar sıkı olursak olalım) nasıl kıpırdanacağını anladı ve tırmandı. Sonunda bir tane daha aldık Fisher-Price Sağlıklı Bakım Deluxe Yükseltici Koltuk evimiz için (dışarıda yemek yerken kullanmak için arabada sakladığımız bir tane vardı; restoranlarda mama sandalyesi istemek yerine her yerde kullanabileceğiniz için şiddetle tavsiye edilen başka bir satın alma). Bunun içinden çıkamadı!

Tatlı orman hayvanlarının olduğu sevimli küçük mama sandalyesi çoktan elden gitti, bu yüzden yolun biraz ortasında olan bir sandalyeye kaydolmaya karar verdim: Graco Swivi Koltuk 3’ü 1 Arada Akıllı Döner Döner Koltuklu Yükseltici Mama Sandalyesi. Mutfak sandalyelerimizden birine sığacak ve biraz yerden tasarruf sağlayacaktır. Biraz daha fazla odamız olsaydı (ve evimizde daha az insan olsaydı), aşağıdakilerden birini tavsiye ederdim. ebeveynlik. Listelerinde gerçekten harika olanlar var.

10. Şovmen/Exersaucer

Bu, doğduktan sonraki birkaç ay boyunca ihtiyacımız olmayacak bir eşya ama kesinlikle listemizde. Çocuklarım Baby Einstein şovmenlerini sevdiler ve birkaç listede iyi eleştiriler aldığını görmekten mutluyum. bu listeyi beğendim Çocuk Koruyucuları Ağı çünkü tüm özellikleri birkaç farklı seçenek üzerinde inceliyor. listeledik Bebek Einstein Resif Aktivite Tabağı Ritmi Oğullarımın şimdiye kadar birkaç kez bağışlanmış olduğu sicilimizde.

Bunlar benim üçüncü kez ebeveyn olarak ilk 10’um, ancak ilk kez ebeveynlerin küçüklerine hazırlanmak için çok daha fazla öğeye ihtiyaç duyabileceğini biliyorum. Her kategori için kendi tercihlerimin bazılarıyla birlikte kayıt defterinize dahil etmeyi düşünmek isteyebileceğiniz ek öğelerin bir kontrol listesi aşağıdadır:

Bebek Odası İçin

Battaniyeler

  • Kundaklama Battaniyeleri: Özellikle ikinci oğlum için onu kundaklamak bir şampiyon gibi uyumasına yardımcı oldu. Kundaklama veya büyük alıcı battaniyelere sahip olmak, küçüklerinizi paketlemenize yardımcı olacaktır. Nasıl kundaklanacağından emin değil misiniz? Bu videoyu şuradan izleyin: Bebek Merkezi.
  • Battaniye almak
  • Beşik Battaniyeler, Afganlar ve Yorganlar: Ben şahsen el yapımı battaniyelere karşıyım. Yakınınızda örgü ören, tığ işi yapan veya yorgan yapan biri varsa ve size bir şeyler yapmayı teklif ettiyse, teklifi kabul edin. Ve küçük çocuğunuz için kullanmaları için onlara bir iyilik yapın!

Banyo Temelleri

Giyim

Emniyet

Yaşlı Besleme

Bebek Bezi Çantası

Bebeğin Altı

Oyuncaklar ve Daha Fazlası

Bebek kayıt listem şimdi Giftster’da hazır, böylece bebek gelmeden önce yapılacaklar listesinden kontrol edebilirim. Hem Giftster hem de mağaza kayıtlarını kullanmayı seçerseniz, mağaza kayıt bağlantılarınızı Giftser listenize eklemenizi şiddetle tavsiye ederim. Bu şekilde aileniz, sizi ve küçük çocuğunuzu şımartmanın birçok yolunu bulmak için tek bir merkezi konuma sahip olacaktır.

Şimdi… kayıt olduğumuz tüm bu şeyleri nereye koyacağımızı bulmak için…

Bu yolculuk bitmedi ama hepimiz daha heyecanlı olamazdık. Bu yıl küçük bebek bekleyen tüm ailelere kocaman bir tebrikler!

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

Kaydetmek

KaydetmekKaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Whatsapp Satış Temsilcisi