Bir sicilden hediye verirseniz, düşünce yine de sayılır mı?

Tatil hediyesi verme sezonunun evlerindeyiz. Alışveriş listeniz nasıl görünüyor? Giftster’ı kullanmak sizin için hayatı nasıl kolaylaştırdı? Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, etkili alışveriş ve çevrimiçi hediye dilek listelerini yardımcı olarak kullanma konusunda çok sayıda makale yazıldı. Biri Giftster’dan bile bahsediyor! Bu makaleler, hediye verme ve doğrudan belirtilmese de etkili hediye listesi oluşturma konusunda çok iyi noktalara değiniyor.

Janice Monarrez makalesinde dikkat çekiyor Sevgili Noel Baba: İşte Kayıt Defterim “Başkalarının kayıtlarında ne olduğunu görmek, rekabetçi hediye aramaya yol açabilir.” Makalede Monarrez, Michigan Üniversitesi’nde psikoloji ve örgütsel çalışmalar doçenti olan Simon Garcia ile kendilerinin ve diğerlerinin istek listeleri hakkında sosyal karşılaştırmalar yapan insanlar hakkında röportaj yaptı: bir listede yüksek fiyatlı ürünlere karşı diğerinde düşük fiyatlı ürünler; indirimli perakende veya büyük kutu mağazalarına karşı üst düzey mağazalar.

Bu kesinlikle hediye vermeyi engelleyebilir, ancak bence bu tamamen bakış açısıyla ilgili.

Çoğu insan birinci derece yakınları dışında (ebeveynler, büyükanne ve büyükbabalar, eşler, çocuklar vb.) bir hediye almayı beklemese de, birinin kendilerine hediye vereceğini bilenler olabilir. Çoğu insan için, bir kişinin diğerinden ne tür bir hediye alacağını daha iyi belirler ve bunu akılda tutarak, hediye listesi yaratıcısı buna göre dileyebilir.

Hayatımda durumun böyle olduğunu biliyorum.

Kendi tatil hediyesi beklentimi kademeli bir yöntemle düşünüyorum. Bu tatilde aldığım tüm hediyelerden kocamın büyük olasılıkla en çok hediyelerime harcayacağını tahmin ediyorum. Sıradaki muhtemelen ailem, ardından kayınvalidem, sonra belki yengem, kuzenlerim ve en iyi arkadaşlarım ve son olarak küçük çocuklarım ve muhtemelen yeğenlerim ve yeğenlerim.

Kendi Giftster dilek listemi oluşturduğumda, sadece gerçekten seveceğim değil, aynı zamanda bu insanların bütçelerine de uyacak şeyler ekledim.

İstek listemde, sahip olmanın güzel olacağını düşündüğüm bazı mücevherler var. Kocamın listemin bu kısmından bir şey seçebileceğini tahmin ediyorum. Yengemden, arkadaşlarımdan ya da kuzenlerimden böyle bir savurganlık beklemiyorum.

Ayrıca listemde kitaplar, birkaç film ve sahip olmak istediğim bazı tığ işi aletleri var. Kocam listemin bu kısmından bir şey seçebilse de, hediye verme grubumdaki diğerlerinin buradan bir şeyler seçme olasılığının daha yüksek olduğunu tahmin ediyorum.

Ayrıca ucuz olan ancak daha az arzu edilmeyen öğelerim var. En sevdiğim şeylerden biri eğlenceli çoraplar: çizgili çoraplar, puantiyeli çoraplar, çizgi film karakterli çoraplar – fikri siz anladınız. Listemdeki bir mücevher parçası kadar eğlenceli bir çift çorap almaktan da heyecan duyardım. Niye ya? Çünkü benim zevk aldığım şey bu ve bu ürünlere ilişkin kişisel değerlendirmem, aralarında gerçekten fiyat farkı olsa da eşittir.

Bu nedenle, hayatınızdaki hediye verenleri tanımak ve isteklerinizi buna göre listelemek önemlidir, böylece beklenen hediye verenler size bütçeleri dahilinde mümkün olan en iyi hediyeyi verebilirler. Hiç kimse, harcanan miktar nedeniyle hediyesinin daha az “değerli” olduğunu düşünmemelidir. Eğer istemeseydin, listelemezdin. Hediyeyi veren kişinin sizin hakkınızda düşündüğü en önemli şey, Giftster dilek listenizi kontrol ederek hediyeyi verirken düşüncelerinizi dikkate almasıdır ve bana sorarsanız, bu önemli bir düşüncedir.Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Whatsapp Satış Temsilcisi