Bir yıl, bana Noel için dev bir doldurulmuş deniz aygırı verdi.

Bu bayramda o özel kişiye bir hediye verirken kendinize şunu sorun: Onları zevkten cıyaklayacak bir hediye mi vereceksiniz yoksa ona dev bir mors dolması mı vereceksiniz?

Hediye vermek heyecan verici, heyecan verici ve eğlencelidir. Çoğu zaman, insanlar bir hediyeye büyük bir düşünce ve zaman harcarken, diğerleri onu vermek için zamanında doğru hediyeyi bulmak için mağazada dolaşırken pantolonlarının koltuğuna uçarlar. Ama hangilerinin doğru anlama olasılığı daha yüksektir? Daha doğrusu, bu yıl kaç tanesi hep birlikte hediye alacak?

Sonuç olarak: hediyeler en iyi niyetle verilir ve kimse kötü veya istenmeyen bir hediye vermek istemez, ancak neredeyse üçte biri bunu doğru almayacak ve kocaman bir doldurulmuş mors almakla eşdeğer olacaktır.

Bunu biliyorum çünkü böyle bir mors aldım. Kelimenin tam anlamıyla.

Kocam ve ben çıkarken, o ve kız kardeşi Noel arifesinde Noel alışverişine gittiler. Birkaç son dakika şansı ve sonu alıyordu ama benim için bir hediye düşünmemişti ki, işleri böyle yapardı. Dükkânda dolaşırken bu mors’u gördü ve her yerinde benim adımın yazılı olduğunu düşündü.

Ablası ona deliymiş gibi baktı ama o bunun harika olduğunu düşündü. Sadece birkaç yıl önce çıkmaya başladığımızda bana tatlı olduğunu düşündüğüm kocaman bir oyuncak ayı vermişti. Sadece birkaç aydır çıkıyorduk ve pek bir hediye beklemiyordum. Oyuncak ayıdan daha fazla yer kaplamasına rağmen, sanırım bir morsun odama mükemmel bir katkı olacağını düşündü.

Bu yüzden canavarı eve getirdiler, sardılar ve bana “Hediyeni görene kadar bekle” gibi şeyler söylediler. Ne bekleyeceğimi bilmiyordum ama kesinlikle beklemiyordum Bugün nasılsın. Mors’u tüm ailesinin önünde açarken tek yapabildiğim gülmek oldu. Ailesi, böylesine büyük ve sıra dışı bir hediyenin gizli bir anlamı, daha büyük bir amacı olduğunu düşündü ama aslında yoktu. Bu güne kadar, onun ne düşündüğünü hâlâ tam olarak bilmiyorum.

Şimdi, kocamın bana verdiği tüm hediyelerin… um… dev mors kadar eşsiz olduğunu söylemiyorum. Bana tam istediğim veya ihtiyacım olan ya da (iyi bir şekilde) verileceğini asla hayal etmediğim harika hediyeler verdiği zamanlar oldu. Ancak deniz aygırı kesinlikle birçoğu arasında öne çıkıyor. O ve evlendikten sonraki ilk Noelimiz için bana verdiği zeytinyağı şişesi ama bu başka bir hikaye.

On altı yıl sonra, Wally the Walrus hala evimde çünkü onunla ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum. Onu çocuklarıma oynaması için verdim ve onlar da ona gitgide daha az ilgi göstermeye başladılar. Onu dışarı atmak ve çöplükte yer kaplamasını istemiyorum. Onu satmayı deneyebilirdim ama 16 yaşındaki dev bir mors için pazardaki kişiyi nasıl bulabilirim?

Ne yazık ki yalnız olmadığımı biliyorum.

A USA Today makalesi 2012’de tüketicilerin tatil hediyelerine ortalama 786 dolar harcadıklarını ve comScore Toplam harcamanın 42,3 milyar dolar olduğunu tahmin ediyor. Minnesota Üniversitesi’nden ekonomist Joel Waldfogel kitabında açıklıyor Skroogenomik Bunun 8 ila 20 milyar doları istenmeyen veya gereksiz hediyelere harcanıyor. Başka bir deyişle, aldığınız ve verdiğiniz üç hediyeden biri hedefi kaçıracak ve potansiyel olarak doldurulmuş bir mors olabilir.

Ah.

Sizi bilmem ama benim kesinlikle boşa harcayacak 14 milyar dolarım yok ve zamanım listemdeki herkese doğru hediyeleri vermenin yollarını bulmakla sınırlı. Ayrıca, benim tarzım olmayan doldurulmuş morslar veya rastgele Noel süsleri veya kesinlikle kullanmadığım ev eşyaları için artık yerim yok.

Hediye vermeye devam edeceğiz çünkü heyecan verici ve heyecan verici ve eğlenceli. Giftster’ı kullanan ailem ve arkadaşlarım bana çok yardımcı oluyor, bu yüzden hangi hediyelerin en iyi verileceğini bulmaya çalışmakla zamanımı boşa harcamadım. Aynı şekilde, ailem kendi hediye dilek listelerimi kontrol ederse, iade etmem veya bir yere paketlemem gereken hediyeleri alma ihtimalimin daha düşük olduğunu biliyorum.

Artık benim için doldurulmuş mors yok, senin için de yok. Giftster’ı kullanıyorum. Sen de yapmalısın.

Ücretsiz hesabınız için kaydolun ve bugün aile hediye kaydınızı oluşturun. Halihazırda bir Giftster üyesiyseniz, oturum açın ve 2013 tatil sezonu için dilek listenizi güncelleyin.

Mutlu Hediye!Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Whatsapp Satış Temsilcisi