Bir Hediyeyi Yeniden Hediye Etmeli miyim?

Regifting, istemediğiniz bir hediyeyi başka biri için hediye olarak yeniden kullanma eylemidir. Oldukça tartışmalı ama başarılı bir şekilde yapılması mümkün. Yani evet sen olabilmek Patricia Halanızdan aldığınız kazağı iş arkadaşlarınızdan birine verin… eğer bu yeniden hediye verme kurallarına uyarsanız.

Kaçınılması gereken hataların yeniden kaydedilmesi

Yalnızca bazı hediyeler yeniden hediye edilmeye uygundur. Bu tür hediyeleri başka biri için yeniden kullanmayın:

  • Kişiye özel hediyeler: İsim, baş harfler veya fotoğrafla kişiselleştirilen ürünler başkasına verilmemelidir. Bir kitabın içine yazılmış bir not veya bir mücevher parçası üzerindeki küçük bir gravür gibi, daha az göze çarpan yerlerde de kişiselleştirme arayın.
  • El yapımı hediyeler: Hediyeyi veren kişi, el yapımı örgü battaniyesini veya sanat eserini yeniden hediye ettiğinizi öğrenirse, üzülme olasılıkları çok daha yüksektir.
  • Kurtulmak isteyeceğiniz hediyeler: Herkes düşünceli bir hediyeyi hak eder. İstemediğiniz hediyeleri bir yığın halinde toplayıp, rastgele paketleyip başkalarına vermeyin.

Bazen yeniden hediye vermek çok risklidir. Aşağıdaki senaryolarda hediyeyi yeniden hediye etmeyin:

  • Arkadaş çevresi içinde: İnsanlar konuşur. İlk hediyeyi veren kişi, yeni hediyeyi alan kişiyi tanıyorsa garip bir durum yaratma ihtimaliniz vardır.
  • Hediyeyi kullanmadığınız fark edildiğinde: Büyükanne kızınıza pahalı bir elbise verirse ancak onu giydiğini hiç görmezse, muhtemelen sorular soracaktır. Böyle bir hediyeyi bir veya iki kez kullanmak daha iyidir.

Hediyeleri başarıyla yeniden değerlendirmeye yönelik ipuçları

Aldığınızda sizi en çok mutlu eden hediye türlerini düşünün. Size hediyeyi veren kişi genellikle sizin hoşunuza giden ve gitmeyen şeyleri göz önünde bulundurmuş ve keyif alacağınız bir şeyi seçmiştir. Aynısını bir “yeniden hediye” ile nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  • Yeni, kullanılmamış öğeleri yeniden kaydedin: Yeniden hediye ettiğiniz her şeyin etiketinin, orijinal ambalajının ve onunla birlikte gelen kılavuzların veya aksesuarların hâlâ bulunduğundan emin olun.
  • Hediyeyi dikkatlice düşünün: İhtiyacınız olmayan veya istemediğiniz bir ürün mü, ancak bunun yeni alıcının seveceği bir şey olduğunu mu biliyorsunuz? O halde yeniden hediye vermek bir olasılık!
  • Hediyeyi paketlerken dikkatli olun: Yaratıcı bir ambalaj veya güzel bir fiyonkla, yeniden tasarlanmış bir hediyenin özel görünmesini sağlayabilirsiniz. Ve içine güzel bir mesaj içeren bir kart eklemeyi unutmayın.

Yeniden hediye vermenin alternatifleri

Kayıt yaptırmak tartışmalıdır çünkü insanlar kendilerine mükemmel hediyeyi bulmak için biraz zaman ve çaba harcamanızı bekler. (Ve bu genellikle bodrumunuzdaki rafların kontrol edilmesini gerektirmez.)

İstemediğiniz veya ihtiyaç duymadığınız hediyeleri vermenin başka yollarını düşünün. Bunları bağışlayabilir, birisine “elden düşme” olarak teklif edebilir veya beyaz fil hediye takasında kullanabilirsiniz. Bu seçeneklerden herhangi biri daha incelikli gelebilir.

Ayrıca gereksiz ve istenmeyen hediyeleri önlemek. Giftster'ı kullanarak bir istek listesi oluşturun. Arkadaşlarınızla ve akrabalarınızla paylaşın, böylece tam olarak ne istediğinizi bilsinler. Başkalarını da istek listeleri oluşturmaya teşvik edin, böylece onların bir şeyi yeniden hediye etme eğiliminde olmayacaklarını bilirsiniz. Sen vermek onlara.

Yeniden hediye verme işleminiz kutlu olsun!Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Satış Temsilcisi