İşinizi Büyütmek İçin Sosyal Medyayı Kullanmanın Akıllı Yolları

Bu, anlayışlı bir anlayış geliştiremeyeceğiniz anlamına geliyor sosyal medya stratejisi Hedef kitlenizi ve tercih ettikleri iletişim kanallarını net bir şekilde anlamadan.

Birinci, Hedef kitlenizi tanımlayın: Mevcut müşterilerinizin verileriyle başlayın ve ardından kimin çevrimiçi olarak sizinle etkileşime girdiğine ve sizden alışveriş yaptığına dair net bir resim elde etmek için sosyal medya analizlerini kullanın.

Buna dayanarak, alıcı kişilikleri oluşturun: Yaş, cinsiyet, meslek ve hobiler gibi demografik ölçümlerin ötesine bakın; Korkularını, motivasyonlarını ve hayal kırıklıklarını belirlemek için daha derine inin. Bu bilgilerle, kitlenizle nasıl konuşacağınızı bileceksiniz, böylece onların sizinle etkileşim kurmasını ve sizden alışveriş yapmasını sağlayabilirsiniz.

Nihayet, bir sosyal medya platformuna karar verin hedef kitleye ulaşmak için kullanacaksınız. Çevrimiçi ortamda nerede vakit geçirdiklerini araştırın ve burada kendi pazarlama içgüdülerinizin ve varsayımlarınızın yol haritası olmasına izin vermeyin.

(Facebook hedef kitlesinin daha genç bazı pazarlamacıların inandığından ve TikTok çalışıyor Peki hedef kitlesi Z kuşağının dışında olan markalar için?)


Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Satış Temsilcisi