İş Kıyafetinizi Nasıl Daha Çevre Dostu Hale Getirebilirsiniz?

Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir ve Corporette® bu gönderideki bağlantılar aracılığıyla yapılan satın alma işlemlerinden komisyon kazanabilir. Bir Amazon Gelir Ortağı olarak, uygun satın alımlardan kazanıyorum.

Az önce iş kıyafetlerinde hızlı modadan nasıl kaçınabileceğinize dair ayrıntılı bir gönderimiz vardı, ancak konuya başka bir açıdan bakmamız gerektiğini düşündük: iş elbisenizi nasıl daha çevre dostu hale getirebilirsiniz.

Geçmişte çevre dostu, sıfır atıklı temizlik ürünlerinden, gerçekten işe yarayan yeşil temizlik ürünlerinden ve güvenli güzellik ürünleri sunan markalardan da bahsetmiştik. Ayrıca iş kıyafetlerinizi nereye geri dönüştürebileceğinizi, bağışlayabileceğinizi ve satabileceğinizi de tartıştık.

İş Kıyafetinizi Nasıl Daha Çevre Dostu Hale Getirebilirsiniz?

1. Çevre dostu iş kıyafeti markalarını arayın (aşağıdaki listemize bakın). Çevre dostu iş kıyafeti markaları, kıyafetlerinde geri dönüştürülmüş malzemeler (çoğunlukla geri dönüştürülmüş polyester) kullanmayı deneyebilir veya ipek veya pamuk gibi doğal (çoğunlukla organik) lifler kullanabilir. Bazı şirketler (Nadaam gibi) diğer markaların artıklarından veya ölü stoklarından yararlanmaya çalışıyor. Bazıları ise adil ticaret uygulamalarına odaklanabilir veya üretim üzerinde daha iyi bir denetim sağlamak için kıyafetlerini Kuzey Amerika'da üretebilir.

2. Markaların yeniden satış programlarından ikinci el iş kıyafetleri satın alınörneğin J.Crew Daima, MMLaFleur İkinci PerdeVe Eileen Fisher Yenileme (çok daha fazlası yeniden satış programları hakkındaki yazımızda!).

3. Konsinye mağazaları ve ikinci el mağazalardan alışveriş yapın. Öneriler için Yelp'e ve şehrinizin alt dizinine ve ayrıca şu adresteki dizine göz atın: TheThriftShopper.com. (Bölgenizde sevdiğiniz harika ikinci el mağazaları varsa, yorumlarda onlar hakkında bilgi almak isteriz!)

4. Sentetik olmayan ve organik kumaşları tercih edin mümkün olunca. Vegan malzemelerin her zaman çevre dostu olmadığını unutmayın. bu İngiliz Vogue hikayesi açıklıyor. (Yazıda bahsedilen birkaç örnek, polyester, akrilik ve asetat gibi yün ve ipek alternatifleridir.)

5. Mümkünse çevrimiçi siparişleri şahsen alın. Elbette bu seçenek, çok uzağa gitmenize gerek olmadığında çevre için daha iyidir! Tatil sırasında Ulta gibi bazı mağazalar mağaza içi veya arabaya teslim alımlarında indirim bile sunuyor.

6. Etsy satıcılarından iş kıyafeti satın alınözellikle yerel mağazalar bulabilirseniz. Evet, Etsy'de arama yapmak çok zor olabilir, bu nedenle el yapımı, vintage, ücretsiz kargo, mağaza konumu ve Yıldız Satıcı durumu gibi filtreleri kullandığınızdan emin olun. Geçmişte, dramatik blazerler ve genel olarak iş kıyafetleri için Etsy satıcılarına tavsiyede bulunmuş ve okuyucuların favori mağazaları hakkında açık bir başlık açmıştık.

7. Amazon'dan sipariş verirken daha yavaş gönderim hızını seçin. Bunu çok yapıyorum çünkü 1 dolarlık dijital kredileri Kindle kitaplarına yatırmayı seviyorum. Washington Üniversitesi listeleri karbon ayak izinizi azaltmanın diğer birkaç yolu Amazon teslimatları için.

8. Takı alışverişi yapmak için sanat ve el sanatları fuarlarına gidin Yerel zanaatkarların yanı sıra genellikle yerel sanatçıların lüks eserlerinin yer aldığı müze/galeri mağazaları. El yapımı ürünlerin satışı özellikle tatillerde bol miktarda bulunur! Ve yıl boyunca Instagram'ı, Facebook'u kontrol edin, festival.netVe FairsandFestivals.net yerel etkinlikleri bulmak için. (Dikkat edilmesi gereken bir nokta: Yakın zamanda düzenlenen bir el sanatları fuarında Venmo ve diğer para transferi uygulamalarını kullanan bazı satıcıların kredi kartı kabul ETMEDİĞİNİ keşfettim.)

{ilişkili: İş kıyafetleri için Etsy'deki en iyi mağazalardan 7'si}

Okuyucular, iş kıyafetlerinizi daha çevre dostu hale getirmenin en sevdiğiniz yolları nelerdir? Yukarıdakilerden herhangi birini düzenli olarak yapıyor musunuz?

Çevre Dostu İş Kıyafeti Markaları

2024 itibariyle: İşe giderken giymek için çevre dostu kıyafetler arıyorsanız, aşağıdaki gibi büyük markalara göz atın: Boden, Eileen Fisher, Hobbs, LK Bennett, Karen Kane, Tedarik Bakanlığı, Reformasyon, Ted Baker, TeoriVe Hazine ve Tahvil (Nordstrom tarafından). Sürdürülebilir lüks markalar şunları içerir: Akne Stüdyoları, Chloe, Gucci, Loeffler Randall, Mara Hoffman, Stella McCartneyVe Vivienne Westwood. Nordstrom için ayrılmış büyük bir bölüm var sürdürülebilir tarz!

Ayrıca aşağıdakiler gibi daha küçük çevre dostu iş kıyafeti markalarını da deneyin:

Kadınlar İçin Çevre Dostu Takım Elbiseler Nerede Bulunur?

Kadınlar için çevre dostu takım elbiseleri nerede bulacağınızı mı merak ediyorsunuz? 2024 itibarıyla kontrol edin Teori, Tedarik Bakanlığı, LK BennettVe Aday – ve cinsiyet ayrımı gözetmeyen daha fazla takım elbise için deneyin Kirrin Finch Ve Erkek fatmaHer ikisi de genişletilmiş boyutlar sunuyor. NET-A-PORTER'ın ürün yelpazesinde Stella McCartney gibi pahalı seçenekler var NET SUSTAIN bölümü.

Büyük Bedenlerde Çevre Dostu Giysiler Nerede Bulunur?

Çevre dostu büyük beden iş kıyafetlerini bulmak daha da zor olabilir! 2024 itibariyle bildiklerimiz bunlar; ayrıca kişiye özel giyim koleksiyonumuzu da incelemek isteyebilirsiniz.

Stok fotoğraf Pexels aracılığıyla / Cottonbro stüdyoları.Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Satış Temsilcisi