Instagram ve TikTok'taki En İyi Kariyer Tavsiyeleri

Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir ve Corporette® bu gönderideki bağlantılar aracılığıyla yapılan satın alma işlemlerinden komisyon kazanabilir. Bir Amazon Gelir Ortağı olarak, uygun satın alımlardan kazanıyorum.

Takip edecek harika TikTok kullanıcılarını en son topladığımızda neredeyse iki yıl önceydi ve o zamandan beri birçok Corporette okuyucusunun (bağımlılık yaratan) bu kervana katıldığını hissettiğimiz için bugün en iyi kariyere sahip hesaplardan bazılarını öne çıkarıyoruz. Instagram ve TikTok hakkında tavsiyeler. (Ayrıca iş mizahı, çünkü bazen gülmezsen çığlık atarsın). (İçerik, IG'den TikTok'a kadar her biri için biraz farklılık gösterir.)

Kendi önerileriniz varsa, lütfen yorumlarınıza isimlerini bırakın!

(Aynı zamanda bir milyon yılda bir TikTok'u asla kullanmayan pek çok okuyucunun da olduğunun farkındayız ve sizler için bu konuyu dışarıda bırakmaktan veya en sevdiğiniz kariyer uzmanlarını LinkedIn, Instagram üzerinden bize bildirmekten çekinmeyin. ve diğer platformlar.)

Instagram ve TikTok'taki En İyi Kariyer Tavsiyeleri

1. @kurumsalnatalie (@kurumsalnatalie o IG)

İlk TikTok gönderimize @corporatenatalie'yi dahil ettik ve onu tekrar öne çıkarmamız gerekiyor. Kariyer tavsiyesi yerine kariyerine övgüler yağdıran sanatçı, evden çalışma, sinir bozucu iş arkadaşları, işteki kuşak farklılıkları ve daha fazlası gibi konularla ilgili ilişkilendirilebilir skeçlerle kurumsal yaşamla (ve genel olarak yaşamla) dalga geçiyor.

2. @allifromcorporate0 / Allison Peck (@allifromcorporate0 o IG)

@allifromcorporate0'ın profili şöyle diyor: “Kariyerinin başındaki STEM profesyonellerinin iş bulmasına yardımcı oluyorum.” Kariyer uzmanı, iş arama dünyası hakkında videolar hazırlıyor ve mülakat, topluluk önünde konuşma, ağ oluşturma, kurum kültürü ve daha pek çok konuda ipuçları sağlıyor. O da bir dijital ses dosyası Ve kitap.

3. @sizinrichbff / Vivian Tu (@sizin.richbff o IG)

@yourrichbff yakın zamanda okuyucularımızdan biri tarafından önerildi – ama o da bizim radarımızdaydı – ve eski Wall Street tüccarı finansal okuryazarlığa odaklanıyor. (Kişisel finans ve kariyer arasındaki büyük örtüşme nedeniyle onu dahil ediyoruz elbette!) @yourrichbff'in pek çok başka kaynağı var, örneğin dijital ses dosyası, haber bülteniVe kitap.

4. @Loewhaley / Laura Whaley (@loewhaley o IG)

@loewhaley'in kariyer tavsiyesi videoları (ve çok sayıda komik, bağ kurulabilir video) evden çalışma, şık iş kıyafetleri ve işyerinde iletişim gibi konuları kapsıyor. Örneğin, video serisi “Nasıl Diyorsun?” takipçilerinin “Bu benim maaş notumun çok üstünde” veya “İşini yap” gibi şeyleri profesyonel ve diplomatik olarak ifade etmelerine yardımcı olur.

5. güçmood / Sam DeMase (@powermood o IG)

Okuyucunun tavsiye ettiği @apowermood, iş dünyasındaki kadınlara yönelik kariyer rehberliği konusunda uzmanlaşmış bir kariyer koçu ve yazardır. Konular maaş pazarlığı, beden dili, liderlik, özgeçmişler, röportajlar, işyeri kültürü ve daha fazlasını içerir. O da var iş kıyafeti hattı!

6. Mansiyon: teknolojigirljen / Jennifer Güvercin (@techgirljen o IG)

Bu TikToker teknoloji ipuçlarına odaklansa da videoları kariyer tavsiyeleriyle eş değerde! iPhone ipuçları @techgirljen'in ekmeği ve tereyağı olsa da, aynı zamanda Apple Watch, TikTok, Google Dokümanlar, Google arama ve daha fazlası için akıllı, zaman kazandıran ipuçları da sunuyor (bilirsiniz, sizi harekete geçirenler, “OH! Yapabilirsin”) yap bunu?!”). Ebeveynler için PSA: Alabilirsiniz @techgirljen'in Google Classroom kılavuzu şu anda ücretsiz.

Okuyucular şunu söylesin: Sizce Instagram ve TikTok'ta en iyi kariyer tavsiyelerini hangi hesaplar veriyor? Başka hangi sosyal medya uygulamalarından kariyer ipuçları alıyorsunuz?Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Satış Temsilcisi