İşteyken Evcil Hayvanınızı Nasıl Mutlu Tutabilirsiniz?

Bu gönderi bağlı kuruluş bağlantıları içerebilir ve Corporette® bu gönderideki bağlantılar aracılığıyla yapılan satın alma işlemlerinden komisyon kazanabilir. Bir Amazon Gelir Ortağı olarak, uygun satın alımlardan kazanıyorum.

Pandemi sırasında evden çalışmaktan geçiş sırasında hafta içi bazı günlerde veya tüm günlerde yalnız kalmaya zor bir geçiş yaşayan bir evcil hayvanınız mı var? Bugün işteyken evcil hayvanınızı nasıl mutlu tutacağınıza dair ipuçlarını topluyoruz. Umarım bu ipuçları çalışırken endişelerinizi hafifletir ve eve döndüğünüzde karışıklık ve yıkımla karşılaşma şansınızı azaltır!

Okuyucular, işteyken köpeğinizi veya kedinizi nasıl mutlu edersiniz? Köpeğiniz varsa ve uzun saatler çalışıyorsanız, gün içinde köpek gezdirici ziyaretiniz oluyor mu?

hakkında konuştuk Ailenizin bir evcil hayvana hazır olup olmadığına nasıl karar verilir? (CorporetteMoms'ta) ve çok çalıştığınızda nasıl köpek alacağınızı (TL; DR, bir köpek gezdiricisi idealdir!), ancak köpeğinizi veya kedinizi yalnız olduklarında mutlu etmeye hiçbir zaman bir yazı ayırmadık. Ev. (Okuyucular, gelecekte görmek istediğiniz herhangi bir evcil hayvan içeriği varsa bize bildirin! Ben Corporette'in yerleşik kedi kadınıyım.)

İşteyken Evcil Hayvanınızı Nasıl Mutlu Tutabilirsiniz?

Arkadaşlık için İkinci Bir Evcil Hayvan Düşünün

Açıkçası, bu sizin (ve birlikte yaşadığınız kişi) hafife almamanız gereken bir karardır, ancak ekstra masrafları karşılayabilirseniz ve zamanınız varsa, evcil hayvanınız için bir arkadaş edinmek yalnızlığı azaltmak ve stresi azaltmak için harika bir fikir olabilir. can sıkıntısı (ve dolayısıyla olumsuz davranış). Örneğin yalnızca bir yavru kedi sahiplenmek, birçok istenmeyen davranış sorununu beraberinde getiren “Tek Yavru Kedi Sendromu”na yol açabilir. İki yavru kedi ortak oyun zamanının, kaba barınmanın ve kestirmelerin tadını çıkaracak. (Yetişkin kediler de arkadaşlarına değer verir.)

“Onlara bir arkadaş edinin” önerisi daha çok kediler ve yetişkin köpekler için geçerlidir. Bir yavru köpeğiniz varsa (meşgul bir profesyonel için ideal bir seçim değildir, ancak çalışmasını sağlayabilirsiniz), ikinci bir köpek yavrusu eklemek muhtemelen arkadaşlığa değmeyecek kadar (yani SİZİN için!) yeterince stres yaratacaktır. Bir kedi evine bir kedi eklemek hassas ve zorlu olabilir (iyi geçinmeleri veya en azından birbirlerine tahammül etmeleri günler, haftalar veya aylar sürebilir), bu nedenle aynı anda iki tane sahiplenmek en iyisidir. (Burada yeni bir kediyi tanıştırmak için ipuçları.)

Bir köpek ve bir kedi kesinlikle anlaşabilir, ancak elbette güçlü av dürtülerine sahip köpek ırkları gibi istisnalar da vardır. Bir köpeğin veya kedinin yerleşik kedi veya köpeklerle nasıl anlaştığı hakkında ilk elden bilgi sahibi olan bir kurtarma grubunun veya barınağın koruyucu evinden evlat edinirseniz, bu sürprizleri azaltacaktır.

İnteraktif Oyuncaklar Sağlayın

Zenginleştirme, evcil hayvanların yalnız zamanlarını meşgul etmenin ve vücutlarını ve beyinlerini meşgul etmenin anahtarıdır.

Köpeğinize “meşgul oyuncaklar” verin. Denenecekler arasında bulmaca oyuncaklar, dağıtıcı topları tedavi edinVe paspas yalamak. Yapabilirsiniz kendi bulmaca oyuncaklarını yapfazla.

İşte uzun süredir laboratuvar sahibi olan annemden ucuz bir ipucu: Kong'a bir bisküvi koyun, fıstık ezmesiyle doldurun ve dondurucuya yapıştırın. İşe gitmek için evden çıktığınızda, onu doğrudan dondurucudan yavrularınıza verin; doku onları yavaşlatacak ve meşgul edecek, yola çıkmadan dikkatlerini dağıtacaktır.

Kediler için deneyin top ve pist oyuncakları, bulmaca oyuncaklar, hareketle etkinleştirilen oyuncaklarVe askılı oyuncaklar – veya kendin Yap. Süper enerjik bir kediniz varsa, bir tane bile alabilirsiniz. kedi koşu bandı. Ayrıca, bir sürü yay, top ve diğer küçük oyuncakları alın ve bunları evinizin her yerine yayın (elbette kazıyıcılar ve tırmalama direkleriyle!). (Neyse ki çoğu kedi siz yokken ya da neredeyse tüm zaman boyunca uyuyacaktır.)

Rahatlatıcı Arka Plan Gürültüsü Sağlayın

Pek çok evcil hayvan tam bir sessizlik olmadan daha rahat hisseder; bu nedenle tutarlı sesler onları rahatlatabilir ve aynı zamanda dışarıdan gelen korkutucu sesleri de engelleyebilir.

İşte bazı seçenekler:

  • Beyaz gürültü: Gösterişsiz bir makine edinin veya Alexa, Spotify vb.'de beyaz gürültü çalın.
  • TV/radyo veya yayın hizmetleri (Ha, hâlâ radyosu olan var mı?) Araştırmalar klasik müziğin ve kolay dinlemenin rahatlatıcı olabileceğini gösterdi. Spotify'da evcil hayvan çalma listeleri oluştur!
  • Evcil hayvanlar için YouTube videoları: Saatler süren bir video bulun bunun gibi kuşlar ve sincaplarla kolay eğlence için.
  • Kendi sesin: Eğer bir evcil hayvan kameranız varsa bu eufy'denevcil hayvanınızla uzaktan konuşabilirsiniz (ancak onları strese sokmadığından emin olmak için önce bir deneme sürüşü yapın).

Dışarıya Bakmayı Kolaylaştırın ve Görünümü Daha İlginç Hale Getirin

Kediniz varsa alın vantuzlu bir pencere levreği veya yer uzun bir kedi ağacı sürgülü cam kapı veya pencerenin önünde.

Elde etmek bir pencere kuşu besleyici evcil hayvan eğlencesi için — kedilerimizden biri kuşları yakından izlemeyi SEVİYOR Buve kuşlar genellikle onu camın ardından görmekten korkmazlar. Bahçeniz varsa sincapları ve sincapları çekmek için yere biraz tohum veya mısır atın.

Ayrılmadan Önce Köpeğinize Egzersiz Yapın (ve Muhtemelen Gittiğinizde)

Ayrılmadan hemen önce getir-getir oynamak, köpeğinizle yürümek veya bir köpek parkını ziyaret etmek (teorik olarak!) onları yumuşatacak ve yoracaktır, böylece yokluğunuzun ilk bölümünde rahatlayacaklardır. Eğer yüksek enerjiye sahiplerse (veya aşırı kilolularsa), aşağıdaki gibi bir hizmetten köpek gezdiricisi tutmayı düşünün. Gezgin ya da olgun bir gencin ya da üniversite öğrencisinin okuldan sonra köpeğinizi gezdirmesini sağlamak. Yerel topluluk Facebook grupları da insan bulmak için harikadır; sadece referans isteyin.

Çeşitli İpuçları!

  • Feliway yapay feromonları YMMV olsa da kedileri sakinleştirebilir. Kullandığımız bu eklentiler Yeni kedilerimiz ve mevcut iki kedimiz birlikte yaşamaya alışmaya başladığında. Köpekler için de difüzörler yapıyorlar (gerçi daha az yaygınlar), örneğin bu ThunderEase olanı.
  • Köpeğinize sandık eğitimi harika bir fikir; örneğin, köpeğinizin yalnız kalmaya alışması için. İşte ipuçları.
  • Kedinizin çöp kutusu sorunları varsasağlık sorunlarını dışlamak için veteriner ziyaretiyle başlayın.
  • Çiğnenmeyi veya çizilmeyi önleyici spreyleri deneyin siz gittiğinizde evcil hayvanlarınızın başı belaya giriyorsa. İşte köpekler için çiğneme önleyici bir ürün Ve kediler için caydırıcı sprey.
  • Evinizi evcil hayvanlara karşı koruyun ile kordon kapakları, çocukların açamayacağı dolap mandallarıve daha fazlası (meraklı bir kediniz veya köpeğiniz varsa). İşte ipuçları!
  • Bir hayvan davranış uzmanına danışın veya antrenör Köpeğinizin şiddetli ayrılık kaygısı varsa. Bazıları sanal istişareler yapıyor. Öneriler için veterinerinize veya yerel hayvan barınağınıza danışın veya CAAB dizini veya AVSAB dizini.

Okuyucular, söyleyin! İşteyken evcil hayvanınızı nasıl mutlu edersiniz? Paylaşılacak ipuçları veya aktarılacak dersler var mı?

Stok fotoğrafı Stencil aracılığıyla.Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Satış Temsilcisi