Bugün İstek Listenize Ekleyebileceğiniz 10 Ücretsiz Hediye Fikri

Herkesin istek listesine ekleyebileceği ve çoğu durumda zamandan daha pahalıya mal olmayan bir hediye her zaman vardır. Aileniz ve arkadaşlarınız için oraya koymak için harika hediyelerdir ve parasal değerden çok daha fazla manevi değeri vardır. İşte favorilerimden bazılarının listesi.

1) Aile Bireyleri ile Bakım Süresi: Listemdeki tüm fikirler arasında bu benim favorilerim arasında. Her ebeveyn, randevu geceleri için özel bir bebek bakıcısına sahip olmayı veya hatta bana biraz zaman ayırmak için gizlice kaçmayı kullanabilir. Kürk bebeği olanlar için evcil hayvanlarını tanıyan ve şehir dışındayken müdahale edebilecek birinin olması onlar için aynı derecede önemlidir. Daha büyük aile üyeleriniz varsa veya ailede bakıcı olarak başkaları olan özel ihtiyaçları olanlar varsa, onlara da çok ihtiyaç duydukları bir mola vermek için zamanınızı hediye edin.

2) Aile Tarifleri: Bu, kocam ve ben evlendiğimizde ailemin benim için bir araya getirdiği bir hediye ve buna çok değer veriyorum. Aile tarifleri paylaşmak için harika bir miras. Daktilo veya el yazısıyla, sizin için özel bir anlamı olan aile tariflerini isteyin. İnan bana… pişman olmayacaksın!

3) Evdeki işlerle ilgili yardım: Belki de evin tek başına dolaşamadığın bir bölümünü temizlemektir. Ya da bir odayı boyamak. Ya da asılı resimler. Ya da kocamın büyükannesi için olduğu gibi, ampulleri değiştirmek. Bunları yapmanıza yardımcı olması için birinden biraz zaman isteyin ve yapılacaklar listenizden çıkarın.

4) Daimi Tarih: Bir aile veya arkadaşınızla ayakta bir öğle yemeği randevusu yapın. Bir dizideki her şeyi izlemek veya en sevdiğiniz oyuncunun başrolünü oynamak için ayakta bir film gecesine ne dersiniz? Bu sadece biriyle yapmak için eğlenceli bir şey olmayacak, aynı zamanda birlikte harika anılar oluşturacaksınız.

5) Aile Geçmişini Paylaşın/Aile Ağacı Yapın: Ben büyük bir şecere ineğiyim ve araştırmayı ve ailemin tarihi hakkında daha fazla şey öğrenmeyi seviyorum. Bu aile hikayelerini not almak için büyükanne ve büyükbaba, teyzeler, amcalar ve ebeveynlerle konuşmak için zaman ayırın. Gelecek yıllar boyunca saklayabileceğiniz ve başvurabileceğiniz videolar veya ses kayıtları yapın. Bu, ölçünün ötesinde bir değeri olan hediye fikirlerinden bir diğeri.

6) Bir Şeyin Öğretilmesini İsteyin: Bir aile üyesinin veya arkadaşınızın size öğretmesini istediğiniz bir hobi veya zanaat var mı? Kapitone, dikiş, tığ işi, örgü, yemek pişirme, boyama, ağaç işleri, balık tutma olabilir. Bu özel kişiyle zaman isteyin ve gelecekte de aktarabileceğiniz başka bir geleneği sürdürün.

7) Aile Resimleri: Bu, hediye veren tarafından biraz maliyetli olabilir, ancak buna değecektir. En sevdiğiniz aile fotoğraflarının bir kopyasını isteyin. Belki de sizin çocukken veya aile üyelerinizin daha gençken çekilmiş resimlerinizin kopyalarıdır. Bu dijital çağda, resimler taranabilir ve bir flash sürücüde iletilebilir, bu da kopyalarını almayı ve aileye aktarmayı daha da kolaylaştırır.

8) Aile Yürüyüşü Turu: Ailenizin büyüdüğü mahalleyi ziyaret edin. Büyükanne ve büyükbabanızın evli olduğu kiliseye ve aileniz için önemli olan diğer yerlere bakın. Bu konuda her şeyi bilen özel aile üyelerinden size rehberlik etmelerini isteyin. Ailenizin geçmişini öğrenmek ve gelecek yıllar için hatıralar oluşturmak için başka bir fırsat. Yol boyunca bol bol fotoğraf çekmeyi unutmayın!

9) Hafıza kitabı: Bu, annemin 50’nci doğum günü için yaptığım bir şey ve bir hit oldu! Aile üyelerinden ve arkadaşlarımdan en sevdikleri anılarından bazılarını kartlara yazmalarını istedim ve okuması için küçük bir albümde topladım. Yıllar boyunca onun fotoğraflarının kopyalarını çıkardım ve bunları kartlarla değiştirdim. Ona yazılan kartlardan ikisi, annemin doğum gününden sadece birkaç hafta önce kanserle savaşını kaybeden bir arkadaşına aitti. Bunlar ve diğer pek çok küçük not, onun gerçekten değer verdiği şeyler. İnsanlardan hatıra defterine eklemek için notlar yazmalarını, resimler veya diğer hatıraları göndermelerini isteyin. Eminim çok değerli bir hediye olacaktır.

10) Çocuklardan gelen resimler/mektuplar: Anılar sadece aktarılacak şeyler değildir. Çocukların hayata bakış açılarını büyük aile üyelerine aktarmalarında özel bir şey var. Ailenizdeki küçüklerden sizinle olan anılarının resimlerini çizmelerini isteyin. Ebeveynler, çocuklarından aile üyelerine de mektup yazmasını isteyebilir. Gençliğin bu küçük taşlarını geçmenin verdiği sevinci kimse inkar edemez.

İstek listenize eklemek için en sevdiğiniz ücretsiz hediyelerden bazıları nelerdir? Onları bizimle paylaşın Facebook!

Kaydetmek

Kaydetmek

KaydetmekKaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Whatsapp Satış Temsilcisi