Çocuğunuzun yarı doğum gününü kutlamalı mısınız?

[ad_1]

Doğum günleri, yılda bir kişinin tam olarak istediğini aldığı bir gün olabilir, bu da onlara bir gün için kendilerini ilk sıraya koymalarına ve en çok istedikleri gibi zaman geçirmelerine izin verir. Çocuğunuzun doğum günü partisi, kişiliğini ifade etmesi ve ilgi alanlarını yaşıtlarıyla paylaşması için harika bir fırsattır.

Ancak kış bebekleri için, açık hava doğum günü partileri için seçenekler çok daha sınırlı olabilir (buz pateni pistinde eğlenebileceğiniz çok sayıda doğum günü partisi vardır). Kış doğum günü ile büyümek, yaz aylarında doğan şanslı çocuklara kıyasla daha az aktivite seçeneğine sahip olabilir.

Neyse ki, bu sorun için parlak bir çözüm var: yarım doğum günleri.

Yarım doğum günlerini nasıl hesaplayabilirsiniz?

Yarım doğum gününüz, gerçek doğum gününüzden altı ay uzakta olan ayın aynı gününde kutlanabilir. Yani doğum gününüz 11 Kasım ise, (bu formatı kullanarak) yarı doğum gününüz 11 Mayıs olacaktır.

Alternatif olarak, doğum tarihinizden itibaren tam olarak 183 günü saymak için çevrimiçi bir hesap makinesi kullanabilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak, doğum gününüz 26’sındaysa, yarı doğum gününüz 27’sinde veya 28’inde gelebilir.

Her iki yöntemi de kullanarak, kış bebeğinizin yarı doğum gününü belirlemek, onlara kışın ölümü yerine daha sıcak yaz aylarında kutlama yapma fırsatı vermenin mükemmel bir yoludur.

Neden yarım doğum günlerini kutlamaya başlamalısınız?

Yarım doğum gününü kutlamak, kutlamak için nedenler yaratmanız için size ek bir fırsat sağlar. Herkes yarım doğum günlerini kutlamasa da, çocuklarınıza, eğer arıyorsanız, her zaman kutlamak için nedenler bulabileceğinizi öğretecektir.

Aynı zamanda, yarım doğum gününüzün tarihinin önemi keyfi değildir, bu nedenle o zaman kutlama seçiminin arkasında mantıklı bir sebep vardır. “Sadece çünkü” ve partinin zamanlaması için gevşek bir mantık karışımı ile, yarım doğum gününü kutlamak çocuğunuz için hem gündelik hem de özel olabilir.

Çocuğunuzun yarı doğum gününü kutlayabilirsiniz çünkü…

  • Doğum günleri popüler bir tatile veya tatil zamanına denk geliyor (tatil tatili veya bahar tatili) ve arkadaşlarıyla kutlayamıyorlar
  • Popüler bir tatil veya etkinlik doğum günlerine denk gelir (Dört Temmuz, Şükran Günü, Süper Kupa) ve onu gölgede bırakır
  • Doğum günlerinde hastaydılar ya da parti vermelerine başka bir şey engel oldu
  • Sadece çünkü! (Neden olmasın?)

Yarım doğum gününü nasıl kutlamalısınız?

Yarım doğum günü kutlanabilir, ancak aileniz bunu yapmayı seçer. Her zamanki doğum günü aksesuarlarının bir kısmı veya tamamı ile bir kutlama için aile ve arkadaşları bir araya getirmek için iyi bir neden olabilir.

Muhtemelen partide pasta veya diğer tatlıları servis etmeyi seçeceksiniz, ancak hediyeler isteğe bağlı olabilir. Genellikle yılın o zamanına uygun hediyeler alan kış doğum günleri olan çocuklar için, sonunda bir kışlık ceket ve soğuk hava oyuncakları yerine doğum günü hediyesi olarak bir fışkırtma tabancası veya yeni bir mayo alma fırsatına sahip olmak heyecan verici olacaktır.

tarafından kutlayabilirsiniz…

  • Gerçek doğum günlerinde uygun olmayan sevdikleri bir aktiviteye katılmak
  • En sevdikleri mevsimlik yemekleri, atıştırmalıkları veya tatlıları yapın – belki de kutlamanın bir parçası olarak birlikte yemek pişirerek zaman geçirin!
  • Yarım doğum günü temasına bağlamak için yarım pasta veya yarım kurabiye yapın
  • Bir oyuncak takası yapın veya bağışlamak için oyuncak toplayın (yeni hediyeler getirmek yerine dağınıklığı toplayın)
  • Hatta güzel havalardan yararlanmak için içeride veya dışarıda bir nerf savaş alanı kursu tasarlayın (yetişkinlerin katılması bile eğlenceli).

Bir parti herkes için bir partidir

Tabii ki, bir yaz çocuğu için yarım doğum gününü kutlamak, onlara kış temalı bir doğum günü deneme ve kardeşler arasında adalet için çaba gösterme fırsatı vererek heyecan verici bir deneyim olabilir. Bir çocuk yaz boyunca yarım doğum gününü kutlayabiliyorsa, diğerleri kışın da aynı şekilde kutlayabilir.

Doğum günü hediyesi fikirlerini takip etmek için bir yer mi arıyorsunuz? Giftster’da ücretsiz doğum günü dilek listenizi oluşturun.

Mutlu hediye!


[ad_2]
Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp Satış Temsilcisi