Çocuklar ve Noel İstek Listeleri: Açgözlülük veya Öğrenme Fırsatı Öğretmek?

Tatil dilek listeleri yeni bir konsept olmaktan çok uzak. Yıllık Sears Kataloğu, yıllarca dilek listesi oluşturmak için ilham kaynağı oldu. Çocuklarım için, beni sıcak oyuncak du jour için dırdır etmeyi hedefleyen çeşitli reklamların yanı sıra Hedef tatil broşürüne dönüştü.

Ama dilek listesi yapmak çocuklarımıza açgözlülüğü öğretir mi? sanmıyorum. Anne ve babanın doğru rehberliği ile yapılırsa, inanılmaz bir öğrenme fırsatı olabilir.

İşte çocuklarıma dilek listelerini yapmaları için verdiğim bazı kurallar:

1) Listelemeniz onu alacağınız anlamına gelmez.
Sonuçta, bu bir “dilek” listesi. Biri sana verecek olsaydı, harika! Değilse, bu da güzel. Kendiniz için satın almak için kendi paranızdan nasıl tasarruf edebileceğinizi bulalım.

2) Annemin herhangi bir öğeyi listeleme konusunda tam veto yetkisi var
Bazen bir ebeveynin sadece hayır demesi gerekir. Bu bizim hakkımız. Ve bir çocuğun bunu kabul etmesi ve yoluna devam etmesi gerekiyor. Daha birçok hediye seçeneği var.

3) Nelerin eklenebileceğinin sınırlarını belirleyin
Çocuklarımın, aldıktan sonraki bir hafta içinde ilgilerini kaybedeceklerini bildiğim tüm video oyunlarını veya oyuncaklarını almalarını istemiyorum. Listelenen her video oyunu için çocuklarımın da bir kitap listelemesi gerekiyor. 5 iç mekan oyuncağı listelerlerse, 2 veya 3 dış mekan oyuncağı listelemeleri gerekir. Veya listeyi, örneğin 10 öğeyle veya birçoğunun mantıklı olduğu şekilde sınırlayın.

4) Önemli bir konuşma: İhtiyaç ve İstek
Bu özel ders öğrenme sohbeti, gelecek yıllar boyunca bir çocukla taşınabilir. İhtiyacımız olan şeyler, istediğimiz veya istediğimiz kadar parlak ve süslü olmayabilir, ancak almak kadar harika olurdu. Düşünün… çorap ve iç çamaşırı. En heyecan verici hediye değil ama hey, onları kendin almak zorunda değildin. Bu güzel bir bonus! Tamam, belki çorap ve iç çamaşırı değil. Bir oda veya kitaplık için raflara ne dersiniz? Çocuğunuzun gerçekten her gün kullanabileceği pratik bir şey. Fikir bu.

5) Fiziksel hediyelerin yanı sıra deneyim öğeleri ekleyin
Bazen en güzel hediyeler, paketlenmesi zor olanlardır. Müze veya hayvanat bahçesine geziler. Büyükanne ve büyükbaba ile öğleden sonraları. Film biletleri. Bowling gezileri. Dışarı çık, aktif ol ve bir hatıra hediye et.

6) Başkaları için ne yapacağınıza karar verin
Çocuklarınızın bu sezonun sadece almakla ilgili olmadığını anladığından emin olun. Aynı zamanda vermekle ilgili. En sevdiğiniz hayır kurumunun dilek listesinde neler olduğunu öğrenin ve çocuklarınızı destek göstermeye dahil edin. Benim kişisel bir favorim Bebekler için Oyuncaklar yanı sıra bölgemizdeki muhtaçları beslemeye yardımcı olan kilisemizin organizasyonu.

Bu tatilde bu harika öğrenme fırsatından yararlanın ve bilinçli hediye verenlerin yetiştirilmesine yardımcı olun. Bu, sizin ve çocuklarınızın tatillere daha fazla neşe katabilmenizin bir yolu daha.

Giftster’da yeni misiniz? Ücret hesabınız için bugün kaydolun ve istek listenizi oluşturun. Çocuğunuz için hesabınızda kontrol ettiğiniz çocuk hesapları oluşturabilirsiniz.Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Whatsapp Satış Temsilcisi