Düğün Kontrol Listesi: Akılda Tutulması Gerekenler

“Hey, nişanlanıyoruz” bu cümle kulağa heyecan verici gelmiş olmalı. Nişan töreninin 1. adımını çoktan geçtiyseniz, kesinlikle evliliğinizin temasına karar verdiniz mi gibi sorular alıyorsunuzdur. Düğün hazırlıklarınız ile ilgili kontrol listesini yaptınız mı?

Hayalinizdeki düğünü ve istediğiniz büyük günü planlamak için ne kadar heyecanlıysanız, zihniniz de bir sürü şeyle meşgul olmalı. Ayrıca “Aman Tanrım, hazırlamam gereken uzun bir liste var çünkü hiçbir ünlü tasarımcı ya da Pinterest kapınızdan içeri girip hayalinizdeki düğünü düzenlemeyecek.

Pinterest’teki “büyük günüm” panonuza çeşitli fikirler kaydetmiş olabilirsiniz, ancak gerçekte planlamaya başladığınızda, oldukça zorlu bir koridordan geçmeye hazır olun. Düğününüz için en iyisini planlamak ve almak, sizi her zaman diken üstünde tutacaktır. Elbisenizi seçmekten etkinliğin dekorunu tasarlamaya kadar, istediğinizi ve mevcut olanı seçerken kafanız karışabilir.

Bir düğün planlamak bazen oldukça bunaltıcı olabilir, bunu bir iş olarak yapanlara sorun. Çoğu çift, arkalarına yaslanıp düğün günlerinin gözlerinin önünde düzenlenmesini izleyerek rahatlarken düğünlerini planlamak için bir profesyonel tutar. Bazılarınız, ya kendin yap şeylere büyük bir sevgiyle ya da sıkı bir düğün bütçesiyle, büyük gününüzü kendi başınıza hazırlama sorumluluğunu üstlenebilir.

Son zamanlarda Avustralya düğünleri, farklı törenleri ve gelenekleri nedeniyle Amerikan düğünlerine kıyasla daha fazla popülerlik kazanıyor. Avustralya düğünleri, Amerikan düğünlerinde pek görülmeyen farklı törenlere ve misafir protokollerine daha alışkındır. Avustralya’ya düğün öncesi bir tatildeyseniz, aşağıdakileri ziyaret edebilirsiniz: Sidney’de düğün fuarı büyük gününüz için fikir almak için. Ne de olsa düğününüzde her şeyin en iyisini arama şansını bırakmayı tercih etmeyeceksiniz, değil mi?

Düğün kontrol listenizde olması gereken zorunlu şeyler hakkında çevrenizden birçok fikir ve tavsiye alacaksınız, ancak burada en kısa zamanda kontrol listenizden çıkarmanız gereken şeyleri açıklayacağız.

Hayran kaldığınız ancak evinizden çok uzakta olan bir resepsiyon postasını kiralamayı planlıyorsanız, sadece ulaşım, fotoğraf, video çekimi için ekstra maliyet gerektirmeyeceği için kontrol listenizden çıkarmanızı öneririz. Kokteyl saatinde misafirlerinizle kaynaşma fırsatını kaçırırsınız. Resepsiyon noktanızın evinizden kısa bir mesafede olması sizin ve misafirleriniz için uygun olacaktır.

Kaynak: meredithcorp.io

Randevunuzu aldığınız günden beri planladığınız ve çaba sarf ettiğiniz için büyük gününüzün hazırlıklarının sorumlusu olmak istiyorsanız, bu tamamen anlaşılabilir bir durumdur. Ama bir düşünün, hazırlıklar ve düzenlemeler boyunca her şeyi göze alacaksanız, düğün gününüzde bu sizi çok sıkıcı ve yorgun bırakacaktır. Görevlerinizi arkadaşlarınız arasında paylaştırmanızı önereceğiz. Bu sayede sadece dinlenmek ve diğer hazırlıklarınızla ilgilenmek için zamanınız olmayacak.

Düğün Kontrol Listesi

Kaynak: artfullywed.com

  • Büyük Kiralamalar ve Satın Almalar

Planladığınız her şeyi bütçelemek ve harcama limitinizi belirlemek her zaman uygun ve akıllıca olacaktır. Tüm paranızı düğününüze harcayacaksanız, balayının tadını çıkaracak hiçbir şeyin kalmamasından korkuyoruz. Tüm bütçenizi sizin için her şeyi satın almaya harcamayın. tören Bunun yerine, sadece bir günlük bir tören olacağından, bir şeyleri kiralayın ve maliyetinizi azaltın.

Hiç koridor ve sunağın donuk göründüğü, ancak çiçek girişinin sadece vay olduğu bir düğüne gittiniz mi? Mekana girmek, sunak ve koridor hakkında size büyük beklentiler vermiş olabilir, ancak başka türlü buldunuz. Düşünsenize, misafirleriniz de düğününüzle ilgili aynı algıyı alıyor mu? Peki, bu tür korkulardan korunmak istiyorsanız, bütçenizin çoğunu buna harcamamanızı öneririz. çiçekli giriş ancak herhangi bir düğünde en çok dikkati çekenler olduğu için koridor ve sunak dekorasyonuna odaklanın.

Düğün Kontrol Listesi

Kaynak: yannidesignstudio.com

Büyük gününüzün son anında her şeyi öldürebileceğinizi düşünüyorsanız ve bunun için prova yapmanıza gerek yok. Balonunuzu patlattığım için üzgünüm ama rahatsız bir gelin gibi görünmek istemiyorsanız bunu birden fazla prova seansına dönüştürmelisiniz. Ayakkabılarınızdan gelinliğinize kadar provalar işinizi kolaylaştıracak.

  • Kişiye Özel Davet

Düğün bütçenizde iflas etmenin bir başka yolu da her bir misafirinize özel davetiye yazdırmaktır. Büyük gününüzün özel bir parçası olmalarını istediğinizi anlıyoruz, ancak bu sizi diğer düğün işleri için parasız bırakacak. Herkes için basılmış basit ama zarif bir davetiye tercih ederseniz daha iyi olur.

Düğün barınızda konuklarınıza durmadan alkol sağlamak konusunda cömert hissediyorsanız, yemininizi ettikten sonra sizi neşelendirecek kimse kalmayacak. Alkolü sınırlayın ve basit şampanya ile sınırlı tutun. Onları fazla sarhoş etmeyerek cebinize ve misafirlerinizi rahat bırakın.

Düğün Kontrol Listesi

Kaynak: uiowa.edu

Özel gününüzde yapacağınız konuşma için aklınıza gelen her düşünceyi bir yere not etmeyin, sonunda misafirlerinizi sıkar ve çok fazla zamanınızı alır. Kısa ve basit tutun ve hala söyleyecek bir şeyiniz varsa, bunun için kadeh kaldırma zamanını kullanın.

Erkeğinizin bazı şeyleri unutabileceğini anlıyoruz, ancak ona her küçük şeyi hatırlatmaya devam ederseniz, bu onu daha fazla rahatsız edecektir. Düğün kontrol listenizi karşılıklı olarak tasarlamanız daha iyi olacaktır, böylece sizi ve partnerinizi çatışmalardan ve tartışmalardan kurtarırsınız.

Ayrıca Okuyun: Her Gelinin Bilmesi Gereken 2020 Gelinlik Trendleri

Yemininizi yazmak için son dakikaya kadar beklemeyin, hatta düğün sabahınızdan bir iki hafta önce yazın ki düğün sabahı paniklemek yerine orada burada birkaç değişiklik yapabilirsiniz.

Düğün Kontrol Listesi

Kaynak: pixabay.com

Çözüm:

Düğünler, özellikle kendimize ait olduğunda, hayatımızın en önemli olaylarından biridir. Her kız rüya gibi bir düğün ister, ancak bunun tüm hayatınız için değil, yalnızca bir gün için olacağını unutmayın, bu yüzden kendinizin ve eşinizin bütçesine dikkat edin ve tüm bunları yerine getiren basit ve etkili bir bütçeyle ömür boyu hatıralar yaparak eğlenin. gününüz için istiyorum.


Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Whatsapp Satış Temsilcisi