En İyi 10 Moda Fotoğrafçısını Keşfedin

Moda fotoğrafçılığı, her türlü mekanda en son modanın fotoğraflarını çekebilen sanatsal bir fotoğrafçılık biçimidir.

Örneğin, moda fotoğrafçılığı genellikle son zamanlardaki bir moda etkinliğinde tasarımcı kıyafetleri içindeki kadınların fotoğraflarını çekmek için kullanılır.

Ne yazık ki, 2020 boyunca Covid-19, bazı büyük moda olaylarını durdurdu. Bununla birlikte, sanat hala güçleniyor ve birçok yeni isim üretti ve mevcut fotoğrafçılar için çıtayı yükseltti.

İşte 2020’nin en iyi 10 moda fotoğrafçısı listemiz.

Ellen Von Unwerth

Kaynak: Hearstapps.com

Yoğun, doygun renkler ve yüksek kontrastlı stiller için keskin bir gözle, Ellen, duygularının çalışmalarına rehberlik etmesine izin veren bir Alman fotoğrafçı.

Rihanna, Madonna ve Madonna dahil olmak üzere A listesindeki bazı ünlülerle çalışmak da dahil olmak üzere geniş bir portföyü var. Naomi Campbell, birkaç isim.

Tek bir kelime onun tarzını tanımlasaydı, “hayal gibi” olurdu.

Nick Şövalye

Moda Fotoğrafçıları

Kaynak: businessoffashion.com

İngiltere’den selamlar, Nicholas David Gordon (aka Nick Knight) renk deneyleriyle ünlüdür.

Gerçek bir ışık ustası olan Knight, Lady Gaga ve Kanye West gibi ünlü isimlerin müzik videolarını da yönetiyor. Ancak asıl uzmanlık alanı moda fotoğrafçılığıdır.

Çalışmalarında dijital kamera kullanan moda endüstrisindeki ilk kişilerden biriydi.

Peter Lindbergh

Moda Fotoğrafçıları

Kaynak: netdna-ssl.com

Başka bir Alman olan Peter Lindbergh, görüntülerinde basit sahne ve konumları kullanmasıyla tanınıyordu.

Ne yazık ki, geçen yıl vefat etti, ancak çok kalıcı bir endüstri figürü olduğu için bu listede.

Yalnızca siyah beyaz kullanarak, mesajın dikkatini dağıtmak için süslü bir düzenleme yapmadan görüntünün konuşmayı yapmasına izin verdi.

lara yeşim

Moda Fotoğrafçıları

Kaynak: imgix.net

Lara Jade, moda fotoğrafçılığına yükselişi ve kamera önünde olma anlayışıyla ilgili heyecan verici bir fotoğrafçı.

Kariyerine otoportre ile başladı. Bu ona çerçeveleme ve çerçeveden en iyi şekilde yararlanma konusunda temel bir fikir verdi. çalıştığı modeller.

Mario Testino

Moda Fotoğrafçıları

Kaynak: shootfactory.co.uk

Peru’dan gelen Mario Testino biraz üretken bir sanatçı. Ağırlıklı olarak Vanity Fair dergisinde yer alan sanatçı, canlı ve çarpıcı renk kullanımıyla ünlüdür.

Çalışma tarzı, gerçek hayatı, hayattaki otantik anları yakalamak ve insanlığın en iyilerini sergilemektir.

Annie Leibovitz

Moda Fotoğrafçıları

Kaynak: unitednationsofphotography.com

Belki de bu listede en çok tanınan Annie Leibovitz, çeşitli kariyerinde bazı heyecan verici insanları fotoğrafladı. Kraliyetten müzisyenlere, tarzı insan sevgisini gösteriyor.

Patrick Demarchelier

Moda Fotoğrafçıları

Kaynak: ünlü fotoğrafçılar.net

Bu Fransız sanatçı, yakınlık duygusu içeren görüntüler yakalama konusunda bir tutkuya sahiptir. Ayrıca ünlü müşterilerinden sadece birkaçı olan Prenses Diana, Prens ve Leonardo Dicaprio’yu yakalamasıyla da ünlüdür.

harley savağı

Moda Fotoğrafçıları

Kaynak: cloudinary.com

29 yaşındaki Londra merkezli bu genç fotoğrafçı, ustaca ışık ve renk kullanımıyla sahneye çıktı. Konularını bazı büyük ustaların yakaladığı bir ustalıkla ortaya çıkarıyor ve bunu kanıtlamak için sayısız ödül kazandı.

Steven Meisel

Moda Fotoğrafçıları

Kaynak: imgix.net

Bu listenin tartışmasız en ünlüsü olan Steven Meisel, Calvin Klein, Versace, Prada ve Louis Vuitton gibi üst düzey yayınlarla çalıştı. Ayrıca, her seferinde çekim yapma ününe sahiptir. İtalyan Vogue için kapak fotoğrafı son 20 yılda.

Julia Hetta

Moda Fotoğrafçıları

Kaynak: pinimg.com

Gösterişten çok minimalizmden yana olan Julia Hetta, konusunu tasvir etmek için sadeliği kullanıyor. Fotoğrafları biraz gerçeküstü; dünyalarına hayat vermek için gölge ve set tasarımı kullanıyor.

Moda fotoğrafçılığının en kritik yönü nedir?

Moda fotoğrafçılığını öğrenirken atmanız gereken ilk adımlardan biri aydınlatmayı öğrenmektir.

Shotkit’in moda fotoğrafçılığı rehberi Bize, çekmek üzere olduğunuz fotoğrafın en kritik yönlerinden birinin aydınlatma olduğunu söylüyor, bu nedenle mevcut tüm farklı aydınlatma türlerine aşina olduğunuzdan emin olun.

Doğal aydınlatma, yumuşak aydınlatma, stüdyo aydınlatması ve stüdyo ışıkları arasındaki farkı incelemeniz yardımcı olacaktır.

Moda fotoğrafçılığında kullanılan farklı kamera türlerine de alışmanız gerekecek çünkü her kameranın güçlü ve zayıf yönleri var.

Moda Fotoğrafçıları

Kaynak: adorama.com

Örneğin, dijital kameralar loş ışıklı yerlerde iyi aydınlatılmış yerlere göre daha iyi çalışma eğilimi gösterirken, dijital kamera merceğinde film kamera merceğinden daha az leke tutma olasılıkları daha düşüktür.

Ayrıca stüdyoda kullanılabilecek farklı lens türleri hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekir.

Özet

Bunlar 2020’nin en iyi 10 moda fotoğrafçısı ve hepsinin ortak bir noktası var: kişisel yeteneklerini korurken sektöre tam bağlılıkları.


Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Whatsapp Satış Temsilcisi