Hediye Vermekte Nasıl Daha İyi Olursunuz?

Bazıları için hediye vermek ve almak onların işidir. sevgi dili. Senin için başka bir hikaye olabilir. Ama hayattaki her şey gibi, biraz pratik yaparak daha iyi bir hediye veren olabilirsiniz.

Daha iyi bir hediye verici olmanın 5 yolu:

Dinleyin ve Gözlemleyin

Hediye alacağınız kişiye dikkat edin. Günlük konuşmalarını dikkatle dinleyin.

Aşağıda daha yakından gözlemlemek için birkaç fikir verilmiştir:

  1. Hediyenizin çözmelerine yardımcı olabileceği hangi sorunları yaşıyorlar? Örnekler: Kahve çok çabuk soğuyor (kahve daha sıcak tabak veya yeni hazır kupa). Mevcut kuaför salonlarını sevmediklerini duydunuz (harika değerlendirmeleri olan yeni bir kuaföre hediye sertifikası). Çocuklardan uzakta biraz sessiz zamana ihtiyaçları olduğunu söylediler (günlük bir spada masaj).
  2. Ne tükettiklerine dikkat edin düzenli olarak ve onlara zaten zevk aldıklarını bildiğiniz bir şey verin. Sarf malzemeleri, özellikle hiçbir şeye ihtiyacı olmadığını söyleyen veya ne istediğini bilmeyen kişiler için mükemmel hediyelerdir.
  3. Zamanlarını nerede geçiriyorlardı? Sık sık bahsettikleri favori bir restoran, fırın, kahve dükkanı veya butiği not edin.
Bir restoran hediye sertifikası mükemmel bir hediyedir!

Onlarla alışverişe çıkma fırsatı ortaya çıkarsa, kendiniz büyük bir alışverişçi olmasanız bile alın. Ne tür şeylerin onların dikkatini çektiğini görün. Sevdikleri bir şey varsa, ancak kendileri için almıyorlarsa, daha sonra mağazaya geri dönün. Sadece düşünceli olmakla kalmaz, aynı zamanda onlarla zaman geçirirken dikkat ettiğinizi ve hazır olduğunuzu gösterir.

Biraz Dedektiflik Yapın

Biraz hediye bilgisi isteyin…

Bir iş arkadaşınız veya patronunuz için bir hediye satın alıyor ancak onların neye ihtiyaç duyduğundan veya neyle ilgilendiğinden emin değil misiniz? Etrafına sor. Hediyeyi alan kişinin arkadaşları ve ailesiyle konuşun. Son zamanlarda gözlerinin üzerinde para harcamak istemedikleri bir şey var mı? Hedeflerine daha çabuk ulaşmalarına yardımcı olmak için onlara hediye kartı şeklinde daha küçük bir miktar verebileceğiniz büyük bir şey için mi para biriktiriyorlar?

Satın aldığınız kişi çok zaman geçirdiğiniz biri değilse, biraz araştırma yapmaktan asla zarar gelmez.

Uygun Olun

Hediye vermenin stresli olması gerekmez. Bazı öğe türleri, kime verdiğinize bağlı olarak yanlış mesaj gönderebilir.

İşte hediye vermekten kaçınmanız gereken birkaç şey:

  • Evcil Hayvanlar – Sevilen birine vermek için bir köpek yavrusu veya başka bir tüylü küçük yaratık satın almak tatlı bir fikir gibi görünebilir. Bir evcil hayvan büyük bir sorumluluktur ve sadece zaman değil, aynı zamanda para için de büyük bir taahhüt gerektirir.
  • Temizlik malzemeleri – “Bana bir şey mi söylemeye çalışıyorsun?” Bir hediye için yeni bir elektrikli süpürgeye ihtiyaç duyma fikrini önceden tartışmadıysanız, temizlikle ilgili herhangi bir eşyayı hediye etmekten kaçının.
  • Alkol – Hediyeyi alan kişinin belirli bir şarap veya alkollü içki türünü sevdiğini özellikle bilmiyorsanız, içkiyi evde bırakmak en iyisidir. Birçok insan sağlık nedenleriyle içmez.
  • Giyim – Özellikle boyutlarını bilmiyorsanız. Vücut ölçüleri konusunda hassas olan kimseyi gücendirmek istemezsiniz.
  • Uçak biletleri – Eğlencenin yarısı macerayı planlamaktır! Herkes seyahat etmeyi sevmez veya işten ayrılmaya vakti yoktur. Birine uçak bileti alacaksanız, onu şaşırtmak yerine önce onunla konuşun.

Kurallara uymak

Hediyelere Fazladan Harcamayın

Bir hediye alışverişine katılıyorsanız, yönergelere bağlı kaldığınızdan emin olun. Tavsiye edilen miktardan fazlasını harcamayın. Daha fazla harcama, hediye veren diğer kişilere yanlış mesaj gönderir ve hediyeyi alan kişiyi rahatsız edebilir.

İş Hediyelerini Özel Olarak Verin

Başka bir iş arkadaşınızı dışlanmış hissettirmekten veya hediyelerinin sizinkiyle aynı düzeyde olmamasından daha kötü bir şey yoktur. Patronunuza veya iş arkadaşınıza bir hediye verecekseniz, başkalarına karşı nazik olun ve onlara özel olarak verin.

Önceden planlamak

Son dakikada bir hediye arama tuzağına düşmek kolaydır. Hepimiz meşgulüz. Ama meşgul olmak bir seçimdir. Zamanınızı nasıl harcadığınız bir seçimdir. Hayatta hepimize aynı miktarda zaman verilir.

Takviminize Önemli Etkinlikleri Ekleyin

Gerçekten birinci sınıf bir hediye veren olmak istiyorsanız, düzenli olarak kullandığınız takvime doğum günleri, yıldönümleri ve tatil hatırlatıcıları ekleyin. Her gün baktığınız bir şey olduğundan emin olun. Doğum günlerinin ne zaman olduğunu söylemeyi Facebook’a bırakmayın.

Bildirimleri aç

Mükemmel hediyeyi bulmak için zamanınız olduğundan emin olmak için etkinlikten bir ay önce size hatırlatmak için bir bildirim ayarlayın.

Şükretmek

Mükemmel bir hediye veren ve her yönüyle iyi bir insan olmanın en kolay yollarından biri sadece “teşekkür ederim” demek.

Hediye vermediğiniz birinden hediye aldıysanız, ona hiçbir şey almadığınızı söyleme gereği duymamak için. Nazik olun ve onlara ayrı bir teşekkür notu göndererek onların düşünceliliğini takdir ettiğinizi gösterin.Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Whatsapp Satış Temsilcisi