Hollywood Endüstrisindeki Ünlü Siyah Aktörlerin Listesi

Hollywood, resim, müzik, tiyatro veya aktörler olsun, her zaman elinden gelenin en iyisini göstermiştir. Hollywood filmlerine ve tiyatrosuna katkıda bulunan aktörlere ve aktrislere her zaman hayranız. İster 80’lerin aktrisleri olsunlar, ister ünlü siyah aktörler, hepsi övgüye değer bir iş çıkardı. Bugünün blogunda, kardeşliğin bugüne kadarki en iyi siyah aktörlerinden bazılarını keşfediyoruz.

Hollywood endüstrisinin ilk yıllarında siyah oyunculara hep küçük roller verilirdi. Asla ilgi odağı olma ve performans gösterme şansı vermiyorlardı. Ancak dediğimiz gibi, ‘zaman her şeyi değiştirir’, siyah aktörler artık kabul ediyor.

Muazzam katkıları ve özverileri, Hollywood’un basmakalıp kültürünü onların önünde eğilmeye zorluyor. Şimdi, Hollywood ailesi, sektörde son on yıldan beri harika performans gösteren bu kadar inanılmaz siyah aktörlere sahip olmaktan gurur duyuyor.

Bu yüzden bugün, tüm filmlerinde ve projelerinde ellerinden gelenin en iyisini yapmış Hollywood’un seçkin siyah aktörlerinden bazılarını topluyoruz. Bakalım bu şahsiyetler kimler. Sadece övgüye değer bir iş yapmakla kalmadılar, aynı zamanda oradaki tüm insanlara ilham kaynağı oldular.

7 Ünlü Siyah Aktör

1. Samuel L.Jackson

Kaynak: gq-magazine.co.uk

ünlü siyah aktörler

Kaynak: varyete.com

Hollywood’un İlk Çıkışı: 1972

Samuel L. Jackson çok popüler bir Amerikan Gabonlu Aktör ve film yapımcısıdır. Oynadığı tüm filmler, dünya çapında izleyicilerden muazzam bir sevgi ve popülerlik kazandı. Çalıştıktan sonra popülerlik ve ün kazandı. Meyve suyu (1992), gerçek romantizm (1993), Taze 1994 yılında ve Jura Parkı (1993).

Pulp Fiction (1994), Unbreakable (2000), Jackie Brown (1997) ve The Hateful Eight (2015) filmlerinde rol almasıyla çok ünlüdür.

Ödüller ve Adaylık: Samuel 1994’te Ucuz Roman, 2013’te En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, 1994’te En İyi WTF Moment’i kazandı ve aday gösterildi. Ödüller ve Adaylık 2005 yılında da.

2. Lauren John Fishburne III

ünlü siyah aktörler

Kaynak: windows.net

ünlü siyah aktörler

Kaynak: pinimg.com

Hollywood’un İlk Çıkışı: 1975

Büyük Amerikalı Aktör, yapımcı ve senarist Lauren John Fishburne III, 30 Temmuz 1961’de doğdu. Hollywood Endüstrisinde en yüksek puan alan ve saygın bir kişilik olan seçkin bir aktör.

Ne olursa olsun tiyatro oyunculuğuyla başladı ve ilk kez 1972’de rol aldı. Daha sonra çok iyi bir oyuncu ve senarist oldu.

Oyunculuğuyla çok popüler Çalışan iki tren 1992’de ve TriBeCa 1993’te. 1995 filminde rol aldı. Oliver Parker, Shakespeare Play’den uyarlanmıştır.

Ödüller ve Adaylık: Fishburne III kazandı Satürn Ödülü 2015 yılında MTV Film Ödülü 2000 yılında, Hayatboyu kazanç ödülü 2019 yılında ve Bir Televizyon Filminde veya Mini Dizide En İyi Başrol Oyuncusu 1998’de muazzam çalışmaları için.

3. Morgan Freeman

ünlü siyah aktörler

Kaynak: aarp.net

siyah aktörler

Kaynak: cbsistatic.com

Hollywood’un İlk Çıkışı: 1964

Morgan Freeman, Hollywood’u algılamak isteyen tüm ünlü siyah aktörlere büyük ilham kaynağı olan ünlü Amerikalı aktör, anlatıcı ve yönetmendir. Hayatı boyunca harika bir aktör oldu. Ayrıca, tüm filmlerinde muazzam bir iş çıkardı.

Halk arasında oyunculukla tanınır, Bayan Daisy’yi Sürmek 1989 yılında Dostluk 1997 yılında ve ünlü televizyon dizisi Kara Şövalye Üçlemesi 2005’ten 2012’ye.

Ödüller ve Adaylıklar: Morgan kazandı 60. Akademi Ödülü 1987’de, 82. Akademi Ödülleri’nde 2009’da ve En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandı. Bayan Daisy’yi Sürmek 1994 yılında.

4. Anthony Mackie

siyah aktörler

Kaynak: indiewire.com

siyah aktörler

Kaynak: zimbio.com

Hollywood’un İlk Çıkışı: 2002

Ünlü siyahi aktörlerden biri olan Anthony Mackie, ünlü televizyon dizisindeki oyunculuğu ile oldukça popüler bir şekilde tanınmaktadır. Broadway’de. Eminem ile sinemaya adım attı. 8 Mil 2002 yılında.

Ünlü ve popüler projede sahne aldıktan sonra Kardeşten Kardeşe, ününü elde etti. Bağımsız Ruh Ödülü’ne de aday gösterildi.

Anthony, rolünü oynadıktan sonra küresel ün ve tanınırlık kazandı. Sam Wilson/Kaptan Amerika çok popüler Marvel Sinematik Evreni. Popüler projeleri HBO TV idi. tüm yol ve karakteri Takeshi Kovacs içinde Değiştirilmiş Karbon, bir Netflix orijinal dizisi.

Ödüller ve Adaylık: o kazandı Gotham Bağımsız Film Ödülü 2009 yılında, Siyah Makara Ödülleri ve AAFCA Ödülleri 2010 yılında ve MTV Film ve TV Ödülleri 2021’de En İyi Kahraman ve En İyi İkili için.

5. Lakeith Stanfield

siyah aktörler

Kaynak: pageix.com

siyah aktörler

Kaynak: squaremile.com

Hollywood’un İlk Çıkışı:2008

LaKeith Lee Standfield ünlü bir Amerikalı müzisyen ve aktördür. Drama filmiyle sinema sektöründeki ilk çıkışını yaptı. Kısa Dönem 12 2013 yılında.

Oyunculuğu için muazzam bir ün, hayranlık ve popülerlik kazandı. Selma (2014), Snowden 2016 yılında Düz Outta Compton 2015 yılında ve Yahuda ve Kara Mesih 2021’de.

Standfield, “Getting Out (2017), Dope (2015),” filmlerinde başrolleri canlandırdı.kesilmemiş taşlar” 2019 yılında ve “Fotoğraf” 2020 yılında. o genç oyuncular İşlerine ve projelerine olağanüstü özveri ve sıkı çalışma gösterenler.

Ödüller ve Adaylıklar: Lakeith Stanfield kazandı Chicago Uluslararası Film Festivali 2014’te Screen Actors Guild Ödülleri’ne aday gösterildi ve Dışarı (2018) ve Atlanta (2019).

6. Daniel Kaluuya

siyah erkek oyuncular

Kaynak: meredithcorp.io

siyah erkek oyuncular

Kaynak: teenvogue.com

Hollywood’un İlk Çıkışı: 2006

Daniel Kaluuya ünlü bir İngiliz aktördür. Popülerlik kazanmış genç Siyah aktörlerden biridir. Ayrıca, dizinin iki sezonunda Posh Kenneth rolünü oynamasıyla tanınıyor. Deriler.

Oyunculuktan sonra çok popüler oldu. psikovil, 200’lerin sonundan 2010’ların başına kadar bir kara komedi. BBC korku filmindeki muazzam çalışması Solgunluk ve Siyah ayna unutulmaz.

Onun rolü “Ajan Colin Tucker” ünlü aksiyon casus filmi Johnny English Yeniden Doğdu 2011 yılında en beğenilenlerden biriydi.

Ödüller ve Adaylıklar: o kazandı En İyi Erkek Oyuncu ödülü 2017 yılında En İyi Yeni Oyuncu için Akşam Standı Ödülü 2010’da, 2018’de Yükselen Yıldız Ödülü ve Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu J içinudas ve kara mesih 2021’de.

Ayrıca Okuyun: İlham Alınacak En İyi 10 Sakallı Aktör

7. Kelvin Harrison Jr.

siyah erkek oyuncular

Kaynak: townnews.com

siyah erkek oyuncular

Kaynak: zimbio.com

Hollywood’un İlk Çıkışı: 2013

Kelvin Harrison Jr. ünlü bir Amerikalı aktör. O genç, yetenekli ve Hollywood’un en ünlü siyahi aktörlerinden biri. Hollywood kariyerine küçük ve yan rollerle başladı.

İlk iki ilk filmi 12 yıllık kölelik ve Ender’in Oyunu 2013 yılında popülerliğini 2017 yılında filmini yaptığında kazanmıştır. Gece Gelir ve 2019 yılında rolüyle çok popüler oldu. Işık.

Kelvin Harrison bu kadar popülerlik kazanmış en genç siyahi aktörlerden biridir. Tüm ekibin ve ekibin yardımıyla ve projelerine olan bağlılığıyla Kelvin kısa sürede popülerlik kazandı.

Ödüller ve adaylık: Kelvin Harrison Jr. aday gösterildi İngiliz Akademisi Film Ödülleri 2019 yılında Yükselen Yıldız için. Screen Actors Guild Ödüllerini kazandı Bu yıl The Trial of the Chicago 7’deki (2021) Üstün Performansı için.

Sonuç:

Hollywood’daki tüm ünlü siyah aktörler, ciltlerinin onları asla durduramayacağını kanıtladı. kalabalıkta parlıyor. Kuşkusuz, yukarıdaki siyah aktörler Hollywood endüstrisine muazzam katkılarda bulundular.

Hatta kilometre taşları yarattılar ve hayranlarına ve takipçilerine inanılmaz derecede ilham verdiler. Tüm bu başarılı oyuncular, ne kadar zorlu bir rekabetle karşılaşırsanız karşılaşın, özveriniz ve sıkı çalışmanız gerçekse, tüm zirvelere ulaşabileceğinizi kanıtlıyor.

Daha fazlası için göz atabilirsiniz moda dünyası.


Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Whatsapp Satış Temsilcisi