Kötü Kirpik Uzantılarının Beş Yaygın İşaretini Bilin

Kirpik uzantıları, doğal kirpiklerinizin üzerine uygulanan ve daha dolgun bir parıltı yaratan yarı doğal kirpiklerdir. İşi doğru yaptıklarında, gözlerinizi daha büyük ve daha parlak gösterecek şekilde yeni bir dizi kirpikle salondan çıkacaksınız. Ancak, kötü bir kirpik uzatma işi aldığınızda, şüphesiz aynada gördüğünüzden hoşlanmayacaksınız. Kötü kirpik uzantıları sadece korkunç görünmekle kalmaz, aynı zamanda başka sorunlara da neden olabilir. Kirpiklerinizin yeniden yapılması gerektiğine dair en yaygın beş işareti aşağıda okuyun!

1. Kirpik Uzantılarınızı Fırçalarken Rahatsızlık Hissedin

Kaynak: licdn.com

Kirpiklerinizi fırçalamak kolay ve acısız olmalıdır. Bununla birlikte, kötü kirpik uzantılarının en yaygın belirtilerinden biri, onları fırçalarken rahatsızlık hissetmektir.

Bunun nedeni kirpik teknisyeninin çok fazla yapıştırıcı kullanması veya kirpiklerinizin birbirine yapışmasıdır. Bunları bu kötü koşullarda fırçalamak kirpik kırılmasına veya zarar görmesine neden olabilir.

2. Tahriş Ediyorlar

Kirpik uzantılarınız doğal görünmeli ve hissettirmelidir. Kirpikleriniz kıvrılıyorsa, kıvrılıyorsa, kıvrılıyorsa veya sarkıyorsa ve gözünüzün etrafında dolanıyorsa, onları yeniden yaptırmanın veya çıkarmanın zamanı gelmiştir. Gözlerin tahriş olacak, kızaracak, hatta kaşınacak ve kimse bunu istemez!

3. İç Kirpikler Çok Uzun

kötü kirpik uzantıları

Kaynak: botanicadayspa.com

Doğal kirpikleriniz aynı boy veya uzunlukta değil. Örneğin, iç kirpikleriniz köşenizden daha kısadır. kirpikler.

Kirpik teknisyeninizin, göz kapağının iç köşesi de dahil olmak üzere, gözünüzün her bölgesi için aynı uzunlukta kirpikler kullandığını varsayalım. Bu durumda kesinlikle sahte görünecektir. Kirpik uzatma almanın arkasındaki tüm fikrin, doğal ve inandırıcı görünmelerini sağlarken size daha dolgun bir kirpik çizgisi vermek olduğunu unutmayın.

4. Uygulama Sürecinden Sonra Uzun Süre Gözlerinizi Yakıyor

Uygulama sırasında veya sonrasında gözlerinizin yanmaması gerekmektedir. İşlem sırasında gözlerinizin biraz sulanması normaldir. Ancak, bir yanma hissi normal değil, özellikle kirpiklerinizi uyguladıktan çok sonra hissediyorsanız.

5. Başvuru Süreci Kısaydı

Doğru ve uygun bakım sonrası uygulandığında, kirpik uzatma üç hafta veya daha uzun sürebilir. Ayrıca iyi bir kirpik uygulaması yaklaşık 1.5-2 saat sürer.

Kirpik teknisyeniniz sadece bir saatinizi alıyorsa, haftanın sonunda kirpikleriniz dökülmeye başlarsa şaşırmayın – bunun nedeni tam ve kalıcı bir etki sağlamak için doğru zamanı ayırmamış olmalarıdır.

Doğal kirpiklerinizin her birine dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekiyor ve bunu sadece bir saat içinde yapmak imkansız.

Kirpiklerinizi ucuz ve hızlı bir yerde yaptırmak isteyebilirsiniz. Ama unutmayın – aldığınız kadar ödersiniz.

Kirpiklerinizin Bakımı Nasıl Yapılır?

İyi bir kirpik uzatma setiniz varsa, onları mümkün olduğunca uzun süre kullanmak isteyeceksiniz. Bunun olması için, onlara doğru şekilde nasıl bakacağınızı öğrenmelisiniz.

Kirpiklerinizi Temiz Tutun

kötü kirpik uzantıları

Kaynak: wikihow.com

Öncelikle ve çoğunlukla, kirpiklerinizi temiz tutmak, kirpiklerini uzatmanın en iyi yoludur. Ama herhangi bir yüz yıkama kullanmayın! Kirpik uzatma için tasarlanmış ve formüle edilmiş bir tane satın almak istiyorsunuz.

Kirpik uzantılarınızı nasıl temizlersiniz? Makyajınızı çıkardıktan sonra kirpik temizleyiciyi küçük bir temizleme fırçasına uygulayın. Ardından, kirpik çizginizi temizlemek için yavaşça aşağı doğru, süpürme hareketlerini kullanın.

Temizleyiciyi iyice durulayın. Kirpikleriniz kuruduğunda, onları fırçalamak için bir kirpik çubuğu kullanın.

İlk veya İki Gün Kuru Tutun

Eğer sen kirpiklerini yaptırdın, ıslatmadan önce bir veya iki gün beklemeye çalışın. Bu sadece suyu gözlerinizden uzak tutmak anlamına gelmez, aynı zamanda spa, sauna vb. nemli yerlerden de kaçının. Bu, kirpiklerinizin iyice kurumasını sağlayacaktır.

24 saat sonra su geçirmez olmaları gerekir. Ancak suda veya spada çok zaman geçirirseniz kirpikleriniz beklediğiniz kadar uzun süre dayanmaz.

Ayrıca Okuyun: Göz makyajı Eğitimi: Gözlerinizin Güzelliğini Geliştirmek İçin Bir Kılavuz

Sık Sık Fırçalayın

Saçlarınızı her zaman dağınık tutmalısınız ve evet, buna kirpikleriniz de dahil. Kirpiklerinizin yeni ve canlı görünmesini sağlamak için onları düzenli olarak fırçalamak isteyeceksiniz. Yine de aşırıya kaçmayın!

Sabahları dağınık kirpiklerle uyandığınızda veya duş aldıktan sonra olduğu gibi gerektiğinde bunları fırçalayın.

Gözlerini Ovalama

kötü kirpik uzantıları

Kaynak: wp.com

Herkes otomatik olarak yaptığında “gözlerini ovma” demek çok kolay. Bu neredeyse doğal bir reflekstir ve gerçekleştiğinde fark edilmesi bile zordur. Ancak, kirpik uzantılarınızın mümkün olduğunca uzun süre yeni görünmesini istiyorsanız, o zaman onları ovmaktan kaçının!

Sürtünme, onların zamanından önce düşmesine, hasar görmesine ve hatta kırılmasına neden olabilir! Kirpiklerinizin süresini kısaltacak ve beklenenden önce yeni bir randevu planlamanız gerekecek.

Yağ Bazlı Ürünlerden Kaçının

Yağ bazlı ürünler, çıkarma söz konusu olduğunda mükemmeldir. göz makyajı ve kuru ciltli insanlar için. Ayrıca, tatlı kirpik uzantılarınızı silmek için mükemmeldirler, bu yüzden dikkatli olun! Yağ, kirpiklerinizi yerinde tutmak için hayati önem taşıyan kirpik yapıştırıcısını bozmaya başlayacaktır.

Misel suyu gibi yağsız ürünler kullanmaya çalışın.

Kötü Kirpik Uzantılarınızı Yeniden Yapın!

Kötü kirpik uzantıları eğlenceli değil. Ama artık ne bekleyeceğinizi ve onlara nasıl bakacağınızı bildiğinize göre, güvenle bir randevu alabilir ve yeni kirpik uzatma setiniz için hazırlanabilirsiniz!

daha yararlı okumak istiyorum gönderiler güzellik üzerine? Blogumuzun geri kalanına göz atın!


Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Whatsapp Satış Temsilcisi