Lens Kullananlar İçin 7 Lens Makyajı Önerisi

Lens makyajı

Gözlük takıyorsanız makyajınızı nasıl yapacağınız hakkında muhtemelen çok şey okumuşsunuzdur . Ama her gün gözlükten çok lens takan kadın tanıyorum ve benim gibi birçoğu makyajı seviyor. Bu biraz güzellik bilmecesi sunar, çünkü temaslarınızı tahriş etmenin en kolay yolu makyaj yapmaktır. Kaçınız merceğinizin altında bir gölge lekesiyle sonuçlandı? Veya kontaklarınızı o kadar çok kirletti ki erken bir paket açmak zorunda kaldınız mı?

Lens kaplı gözlerimi tahriş etmeden nasıl lens makyaj yapacağımı öğrenmek için göz doktoru Susan Resnick’e ulaştım.

1. Tanrı aşkına, lütfen ellerinizi yıkayın.

Resnick, “Nemlendirici veya makyaj gibi bir şey yapmadan önce kontaklarınızı takmalısınız” diyor. “Parmaklarınızda kalan her şey lenslere aktarılabilir, bu nedenle ellerinizin gıcırtılı temiz olduğundan emin olmak istersiniz.” Ayrıca yüzde 100 kuru olduklarından da emin olmak istersiniz. “Musluk suyu, gözler için tehlikeli olabilecek Acanthamoeba adlı bir parazit içerme potansiyeline sahiptir, bu nedenle temaslarınızın veya temas durumunuzun suyla temas etmesini asla istemezsiniz” diyor.

2. Yağsız ürünlerle yapıştırın.

En azından gözlerinin etrafında. Resnick, “Kremlerde ve göz gölgelerinde bulunan yağlar bazen yüzünüzün doğal hatlarından geçerek gözlerinize ulaşabilir” diye açıklıyor. “Salata sosu gibi düşünün: Yağ ve su karışmaz ve lensleriniz yağı çeker.” Gözlerinizi incitmeyecek olsa da , bulanık lensler görmeyi zorlaştıracaktır

lens kullananlar için makyaj önerileri
lens kullananlar için makyaj önerileri

3. Kapak çıkıntısından uzak durun.

Kapak çıkıntısı nedir? Resnick’e göre, gözbebeklerinizin yüzeyine dokunan kapağın kısmı ve gözlerin yağ bezlerinin açıldığı yer. “Bu bezleri makyajla tıkarsanız, kuru gözlere, kirli lenslere ve hatta arpacıklara yol açabilir. Kirpiklerinizi temelde makyajınızla göz kürenizin arasında olmasını istersiniz.” Kontakt lens kullanıcılarının minimumda sıkı sıkıya bağlı kalmak isteyebileceğini söylediğim için üzgünüm .4. Maskaranızdan daha fazlasını isteyin.

Kimse topak maskaraları sevmez, ancak lens takıyorsanız onlardan gerçekten hoşlanmamalısınız. Resnick, “Kümeler ve fazla parçacıklar düşebilir ve gözlerin içine girebilir ve lenslerin altında hapsolabilir, bu da çok rahatsız edici” diyor. (Evet, oradaydı, bunu yaptım.) Aynısı lif içeren maskaralar için de geçerli, bu nedenle lif parçacıklı olanlara değil, geleneksel uzatma ve hacim veren maskaralara sadık kalın.

göz makyajı
göz makyajı

5. Günlük lensler alın.

Resnick, geçen yıl işimde her gün denediğim göz makyajı miktarı nedeniyle günlük gazetelere (tam olarak Acuvue 1-Day Moist) geçmemi önerdi . Kırmızı, kuru, kaşıntılı gözlerden şikayet ediyordum ve son damla, konjonktivit ile sonlandığım zamandı. İki haftalıklardan biraz daha pahalı olsalar da buna değerdi. Geçişten beri nadiren kızarıklık ve tahriş yaşarım ve bunu her sabah taze, makyajsız ve kalıntısız bir çiftle başlamaya işaret ederim.6. Ancak günlük gazeteler almazsanız, temizlik konusunda gayretli olun.

Resnick, “Günlük gözlük takmak istemeyen insanlar için, iki haftalık gözlük camları bir sonraki en iyi şeydir, ancak onlara uygun şekilde baktığınızdan emin olmalısınız” diyor Resnick. Bu, her gece lenslerinizi göz doktorunuzun önerdiği çok amaçlı solüsyonla temizleyin, günden itibaren üzerlerinde kalan kiri çözmek için 15 ila 20 saniye ovun ve ardından yeni bir kabın içine koyun – tekrar edeyim – taze çözüm. Kontak solüsyonu veya yüzde üç hidrojen peroksit kullanarak kasanızı günlük olarak temizlemek ve hem altını hem de üstünü temizlemek de önemlidir . Resnick, “Vakaların göz enfeksiyonlarının en yaygın nedeni olduğuna şaşıracaksınız” diyor. “Ve genellikle davanın en üstünde yer alır, çünkü kimse o kısım hakkında düşünmez.”7. Birkaç kapak mendili satın alın.

Bir optometrist bir keresinde tüm makyaj kalıntılarımdan tamamen kurtulmak için OcuSoft kapak mendilleri satın almamı tavsiye etti, böylece kapaklarım tahriş olmaz. Resnick, gerekli olup olmadığını sorduğumda, “Bunlar gerçekten harika ve onları ağır makyaj yapan ve çıkarmak için harika bir iş çıkarmayan hastalarıma tavsiye edeceğim,” dedi. “Tipik olarak bunları blefarit veya kirpik kepeği olan hastalara öneriyoruz, ancak göz kapaklarının ve kirpiklerin etrafını temizlemek için tasarlandıklarından, makyajı çıkarmak için de harika bir yoldur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp Satış Temsilcisi