Makyaj Almadan Önce Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tüm kadınlar makyaja bayılır ve çoğu neredeyse her gün evinden makyajsız çıkmaz. Makyaj satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken 5 şey var ve makyaj uygulamak sadece kendilerini iyi hissettirmekle kalmıyor, aynı zamanda özgüvenlerini de artırıyor. Pek çok kadın makyaj satın almayı sevmesine ve bu konuda oldukça iyi olmasına rağmen, çoğu nasıl seçim yapacağını bilmiyor. zulüm içermeyen makyaj ya da onlar için iyi olan doğru makyaj türü ama endişelenmeyin, alışverişe her gittiğinizde tam olarak neyi seçeceğinizi ve nelerden uzak duracağınızı bilmeniz için bir liste hazırladık.

1. Cilt Tonunuzu Belirleyin

Çoğumuz, makyaj gurularının bize neyin hit veya ıska olduğunu söylemeye çalışan ve test eden makyaj gurularının YouTube videolarına bağımlıyız ve elbette onların tavsiyelerine güveniyoruz ama burada dikkat edilmesi gereken önemli olan, ten tonumuzun onlardan çok farklı olmasıdır.

Her birimizin ten rengi farklıdır, bu nedenle bir ten renginde hoş görünen bir şey diğerinde kesinlikle küllü görünebilir. Makyajınızı satın almadan önce cilt tonunuzu ve alt tonunuzu belirlemeniz gerekir. Çenenize fondöten uygulayarak bunu test edebilir ve cildinize nasıl net göründüğünü görebilirsiniz. Daima teninize veya tonunuza uygun bir ton ya da belki sadece bir ton daha açık bir ton elde etmeye çalışın, böylece hafif bir fark olması durumunda daha hafif bir kapatıcı, kontür veya bronzlaştırıcı ile mükemmelleştirebilirsiniz.

Cilt tonunuzu daralttığınızda, alt ton gelir. Sarı alt tonunuz mu yoksa pembe alt tonunuz mu var? Alt tonunuzu anlamanın en iyi yolu damarlarınıza bakmak ve hangi renk tonuna sahip olduklarını görmektir. Mor veya mavimsi bir ton, soğuk tonlu olduğunuz anlamına gelirken yeşil bir ton, daha sıcak tonlu olduğunuz anlamına gelir. Bunu, hangi takıların size daha çok yakıştığını, gümüş veya altın olduğunu belirleyerek de kontrol edebilirsiniz. Soğuk tonlu insanlar gümüşle harika görünür ve sıcak tonlu insanlar altın takıları en iyi şekilde çeker.

Ayrıca Okuyun: Makyaj Yaparken Kaçınmamız Gereken Hatalar

2. Cilt Tipinizi Bilin

Alt tonlarımız gibi, hepimizin farklı cilt tipleri. Hassas, kuru, yağlı ve karma olmak üzere dört tip cilt tipi vardır. Kombinasyonda kuru ve yağlı, yağlı ve hassas veya kuru ve hassas karışımı olabilirsiniz. Ürünleri satın almadan önce hangi cilt tipine sahip olduğunuzu belirlemek önemlidir, çünkü içeriğine göre birçok ürün, zaten kuruysanız veya sizi fazla yağlı ve akneye meyilli hale getirirse cildinizi kurutur.

Hangi cilt tipine sahip olduğunuzdan ve hangi bileşenlerden uzak durmanız gerektiğinden emin değilseniz, dermatoloğunuzu ziyaret etmeniz iyi bir fikir olabilir, ancak kural olarak kuru cilde sahip kişiler daha ölçülü fondötenlerden uzak durmalıdır. Yağlı akneye meyilli cilde sahip kişiler, hindistancevizi yağı veya zararlı silikonlar için içerik listesini kontrol etmelidir.

3. Ten Rengine Göre Eşleşen Ürünler

Dışarıda çok çeşitli cilt tonları var. İster açık, ister koyu, orta veya koyu ortam olun, doğru gölgeyi seçmek gerçekten önemlidir. Pro-ipucu, doğru bir gölge bulamazsanız, devam edip iki fondöten tonu satın alabilir ve kendi renginizi özelleştirmek için karıştırabilirsiniz, ancak bunu yalnızca cildinize uyacağını bildiğiniz fondötenlerle yapabilirsiniz. Göz farı, ruj, dudak kalemi ve allık gibi farklı ürünler satın alırken ten renginiz de önemlidir.

Daha açık ten rengine yönelik bir nude ruj, daha koyu ten rengine sahip bir kişi üzerinde tamamen korkunç görünecektir. Tüm ürünlerinizin cilt tonunuza uyması gerçekten önemlidir ve emin değilseniz ya bir profesyonelden yardım isteyin ya da özellikle cilt tipinize yönelik öneriler için YouTube’da arama yapın.

Kaynak: milyarvegans.com

4. Önce Test Edin

Makyajınızı test etme Kredi kartınızı kaydırmadan önce şiddetle tavsiye edilir. Sadece şişeye bakarak ve bir şekilde eşleşmesini umarak rujun veya fondötenin gölgesini yargılayamazsınız. Ruj ve dudak kalemi ile kullanabilirsiniz ancak fondöten, pudra ve bronzlaştırıcı ile daha önce swatch testi yapmanız şiddetle tavsiye edilir.

Pek çok kişi ürünü ellerinde veya kollarında test etme hatasına düşer, ancak tüm bunlar sizi yanlış gölgeyi almaya kandırmaktır. Elinizi veya kolunuzu yüzünüzün yanına koyun ve her iki tonun da farklı olduğunu fark edeceksiniz, bu nedenle doğru fondöten, allık veya pudra için alışverişe çıktığınızda yanağınıza ve çenenize sürün. Oksitlenip renk değiştirip değiştirmediğini görmek için bir dakika orada oturmasına izin verin. Tezgahtaki bir arkadaşınıza veya profesyonele sorun ve her şey yolunda görünüyor, gitmeye hazırsınız.

5. Malzeme Listelerini ve Talimatları Okumak

Kabul edelim ki, çoğumuzun okumak için ürün şişelerini eline aldığı tek zaman, banyoda olduğumuz ve can sıkıntısından öldüğümüz zamandır, ancak içerik listesi çok önemlidir. Tüm güzellik ürünleri aynı olmadığı için hangi ürünlerin cilt tipinize daha uygun olacağını belirlemenize yardımcı olur. Ürünlerin dokusu veya özellikleri değiştikçe içerikleri de değişir, her zaman size reaksiyon verebilecek, sizi kurutabilecek veya cildinizi daha da yağlı hale getirebilecek bileşenlere dikkat edin. Özellikle krem, primer ve yüz serumu alışverişi yaparken ekstra özen gösterilmelidir.

Çözüm

Özetle, makyaj satın almak gerçekten eğlenceli ve bu basit adımlarla bunu doğru şekilde yapabilirsiniz. Her zaman doğru ürünleri seçmek için zaman ayırın ve cildinizi sağlıklı tutun.


Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Whatsapp Satış Temsilcisi