Makyaj Masanıza Şekil Vermek İçin En İyi İpuçları

Makyaj masasının uzun ve ilginç bir geçmişi var. Mısır Firavunu’nun mezarında bulunan 3000 yıllık kakma sedir kozmetik kutusunda, muhteşem bir merhem ve parfüm kavanozları, yüz boyaları ve çerçeveli cilalı metal bir ayna koleksiyonu vardı.

Ortaçağ Fransa’sında, üst sınıf kadınları süslü kutular taşırdı. gereklidir parfüm şişeleri, tırnak makası, eğeler ve taraklar içeren seyahat ederken.

Romalı kadınlar cilt üzerinde balzam ve kurşun tozu ve gözleri boyamak için sürme kullanırlarken, Çinli erkekler ve kadınlar tırnaklarını boyamak için farklı boyalar kullandılar. Tang hanedanı soyluları, içinde ayna, allık ve dudak boyası olan küçük gül ağacından kutular taşıyordu. Eski Hindistan’daki gelinler, kozmetik ve bakım aletlerini tutan yetenekli süslü kutulardı.

18. yüzyılda bu portatif kutular yerini yeni bir modaya bıraktı. Kutular dar masalara yerleştirildi ve dikey bir ayna ve bir tabure veya sandalye ile donatıldı.

Kadınlar “soyunma masalarının” önünde eğilirken, erkekler de geride kalmadı. Bir aynanın önünde durarak sakallarını ve saçlarını tımarladılar, malzemeleri ve tımar aletlerini koymak için duvara sabitlenmiş dar bir dolap vardı.

Amerika’da Chippendale stili 19. yüzyıl boyunca popülerliğini korurken, Hollywood cazibe endüstrisi makyaj ve makyaj masalarında yepyeni bir konsept yarattı.

Günümüzde hiçbir modern ev, genellikle yatak odasına yerleştirilen bir makyaj masası veya tuvalet masası olmadan tamamlanmış sayılmaz. Evlerin geniş ve ferah olduğu önceki yıllarda, yatak odasına bağlı ayrı bir giyinme odası veya bir oyuk olabilir.

Ancak, yaşam alanlarının hızla küçüldüğü ve kozmetik biliminin muazzam bir şekilde geliştiği günümüzde, çoğu kadın ve erkek, yatak odası veya banyoda uygun bir yere yerleştirilmiş küçük bir makyaj masasından memnun.

Farklı Makyaj Masası Çeşitleri

Kaynak: bigcommerce.com

İhtiyaçlarınıza, tercihlerinize, yaşam tarzınıza ve bütçenize göre çeşitli farklı makyaj masaları ile kendinizi şımartabilirsiniz. Yoğun çalışan bir kadın veya güzellik rutini hızlı, pratik ve işlevsel olan genç bir anne, minimalist bir tasarım anlamına gelir. Kozmetik toplamayı seven ve güzellik ürünleri, yeni görünümleri denemeyi sever ve odada çok fazla alana sahiptir, stok ürünleri, güzellik araçları, aksesuarlar vb. için büyük ve iyi tasarlanmış bir makyaj masasını tercih eder.

Mevcut farklı türler şunlardır:

makyaj dolapları

Genellikle banyodaki lavabonun altına sığarlar ve üstüne bir ayna eklendiğinde hem erkekler hem de kadınlar için harika bir seçenektir. Çift lavabo seçeneği, bir çiftin işe koşarken zaman kazanmasını sağlar.

Lavabonun Altına Monte Edilmiş

Makyaj masanıza bir lavabo monte edebilir ve onu çok işlevli bir hale getirebilirsiniz. makyaj yapmak küçük banyonuzda cum tımar istasyonu. En iyi etki için aynayı yukarıdaki duvara asın. Şık, ince ve zarif tasarım, depolama için yanlarda veya üstte dar raflarla en iyi sonucu verir.

Gemi Tipi

Otel banyolarında ve şık kaplıcalarda tarzı sevdiyseniz, bu tema tam size göre. Ancak, büyük bir banyonuz olduğundan emin olun çünkü bu ünite çok fazla yer kaplar. Lavabonun üstündeki lavabo ve altındaki saklama alanı ile geniş banyo içindir.

Serbest Daimi

Bu tipler daha küçük banyolar için harika bir seçenektir, ancak fazla depolama işlevi sunmazlar. Kaide tipi tamamen dekoratif, dolap tipi ise aşağıda birkaç küçük çekmece ile sınırlandırılmıştır.

Makyaj Vanity

Bu, büyük yatak odaları için harika bir seçenek ve başlı başına bir mobilya parçası. Aynalar, aydınlatma, perdelik ve oturma yerleri stile katkıda bulunur.

Makyaj Masanızı Şekillendirme

Makyaj Masası

Kaynak: amazon.com

1. Renkler ve Şekiller

Kusursuz, bir araya getirilmiş bir görünüm için renkleri yatak odanıza veya banyonuza uydurun. Daha küçük yatak/banyolar için renkleri açık ve yumuşak tutun. Makyaj masası dahil odanızdaki mobilya ve aksesuarları düzenlemek için dairesel, kare, dikdörtgen gibi bir şekil seçebilirsiniz.

2. Kişiselleştirin

Odadaki her şey kişiliğinizi yansıtır. Bu temayı genel olarak yatak odası ve evde sürekli olarak kullanabilirsiniz. Kır tarzı, minimalist, Viktorya dönemi, antika, klasik, modern veya etnik – bu temalara en iyi siz karar verin.

3. Malzemeler ve Doku

Seçtiğiniz temaya ve renklere göre, tuvalet sandalyesi veya taburesi için doğru kumaş türünü seçin. Kullandığınız ahşap, metal, mermer, bambu vb. küçük makyaj masası, kullandığınız kumaşların renk ve temaya uygun olmasına dikkat edin. Daha küçük odalar için, duvarlarda açık renkli boya kullanın, makyaj masasında ve tavanda biraz daha koyu bir gölgede ince süslemeli boşluk hissi vermek için.

4. Tazelenin

En iyi şekilde görünmenize yardımcı olmak için sanat ve beceriyi kullandığınız yerin burası olduğunu unutmayın. Makyaj masasını güzel, taze çiçekler ve güzel parfüm şişeleriyle süsleyin. Odada kullanılan kumaşlarda çiçek temalı duvar kağıdı veya motifleri tercih edebilirsiniz. Makyaj masasının etrafına canlı organze veya dantelden şımarık küçük bir fırfır ekleyin.

Ayrıca Okuyun: Makyaj Yaparken Yapmamız Gereken Hatalar

5. Temiz ve Düzenli

İster büyük, lüks bir makyaj masanız olsun, ister küçük, şirin bir makyaj masanız olsun, en önemli şey onu düzenli ve düzenli tutmaktır. Bu, odanın geri kalanının temiz ve düzenli görünmesine yardımcı olur. Ek olarak, eşyalarınızı ararken zamandan ve emekten de tasarruf edersiniz. Her şeyi minimumda tutun ve sadece indirimde oldukları için kozmetik ve makyaj ürünleri satın almayın.

6. Eşyalarınızı Düzenleyin

Masanın üstünde neyin kalacağına ve çekmecelere ve dolaplara nelerin saklanacağına tam olarak karar verin. Her gün kullandığınız eşyaları kolay ulaşabileceğiniz bir yere koyun. Düzenle makyaj aksesuarları kullanıldıkları sırayla. Saç maşası ve saç kurutma makinesi gibi aletler ayrı, parfümler ise direkt güneş ışığından uzak tutulmalıdır.

7. Aydınlatma

Makyajınızı yaparken maksimum miktarda doğal ışık elde etmek için makyajınızı stratejik olarak yerleştirin. Bu, işe gitmek için acele ettiğinizde veya öğle yemeği randevusu almanız gerektiğinde size yardımcı olur. Odayı güzelleştirmek için aynanın etrafına ışıklar takabilir ve akşamınızın doğru görünmesini sağlayabilirsiniz. Peri ışıkları ve mumlar ışığı aynanızdan yansıtmanıza yardımcı olur.


Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Whatsapp Satış Temsilcisi