Megan Thee Stallion’un Yeni Giyim Serisi

2006 yılında kurulan Fashion Nova, bir ev ismi olmak için İnternet’e güvendi. Markanın profilinin Instagram’da 10.7 milyon takipçisi var ve 3.000’den fazla etkileyiciden oluşan ağları aracılığıyla milyonlarca kişiye ulaşıyor. Bu etkileyiciler arasında gelecek vadeden rap yıldızı Megan thee Stallion da var. Megan geçtiğimiz günlerde Instagram’da Fashion Nova ile yeni bir giyim serisi çıkıyor. Giyim serisi, kıvrımları olan uzun boylu kadınlar olarak da bilinen “aygırları” için kot içerir. Bu çizgi, Fashion Nova’nın Instagram ve etkileyici pazarlamayı taktiksel bir şekilde kullanırken tüm şekil ve büyüklükteki kadınları markalarına nasıl başarılı bir şekilde dahil ettiğini gösteriyor.

Fashion Nova Vücut Çeşitliliğini Nasıl Destekliyor?

Avustralya’daki Macquarie Üniversitesi’nde yakın zamanda yapılan bir araştırma, genel Instagram kullanımının daha fazla kendini nesneleştirme ile ilişkili olduğunu buldu. Bu ilişkiye hem içselleştirme hem de ünlülerle görünüş karşılaştırmaları aracılık etmiştir. Yüksek moda dünyasının gerçekçi olmayan güzellik standartlarının bu ilişkiyle bir ilgisi olabileceğini varsaymak güvenlidir. Fashion Nova, bunun yerine vücut çeşitliliğini ve kapsayıcılığı teşvik ederek onları kucaklamayı seçiyor.

Kaynak: asimouse.io

Fashion Nova’da müşteri, kıyafetlerin değil, stillerinin “yıldızıdır”. Her şekil ve büyüklükteki kadın, markayı Instagram’da ve ötesinde tanıtmaya teşvik edilir. 2016’da Fashion Nova, 3X boyutuna kadar stillere sahip bir büyük beden koleksiyonu tanıttı. Ünlüler, takipçilerine markanın reklamını yaparken bu önceliğe dikkat ederler. Cardi B ve Blac Chyna gibi yüksek profilli ünlüler Fashion Nova ile işbirliği yaptı; her iki kadının da sırasıyla 62.7 milyon ve 16.6 milyon takipçisi var. Her iki kadın da promosyonlarında markayı daha kıvrımlı vücutlara sahip kadınlara uyan kıyafetler yarattığı için övdü.

Fashion Nova, özellikle kotlarını pazarlarken vücut çeşitliliğini teşvik eder. Uygun fiyatlı kotları yaklaşık 35 dolara satılıyor. Denim, Cardi B’nin vücuduna tam olarak uyan tek denim pantolon türü olarak övdüğü bir streçte beli sarıyor ve beli kaldırıyor. Bu, eski destekçileri rakiplere dönüştürür; Örneğin Khloe Kardashian ve LaLa Anthony, kıvrımlı kadınlara yönelik olarak pazarlanan kendi streç kotlarını yarattılar. Bu, modada vücut çeşitliliğini teşvik eden tüm şekil ve şekillerde kadınlara uygun fiyatlı giysiler sağlamada bir endüstri lideri olarak Fashion Nova’ya hitap ediyor.

Megan Thee Stallion'un Yeni Giyim Serisi

Kaynak: netdna-ssl.com

“Aygırlar” için Denim

Fashion Nova’nın vücut çeşitliliğine bağlılığı büyümelerinde olumlu bir etki yapar. Geçen ay, gelecek vadeden Houston rapçi Megan thee Stallion Fashion Nova ile yeni giyim serisini duyurdu. Çizgi, kıvrımlı ve uzun bacaklı uzun boylu kadınlar olarak da bilinen “aygır” arkadaşları için kot kumaşa hitap edecekti. Bir Instagram gönderisiyle, “dünya normale döndüğünde, biz uzun kızlar için daha uzun kot pantolonlar yapmak için onlarla birlikte çalışıyorum” başlığını taşıyan satırı duyurdu.

Gönderinin yorumlarında hemen bir vızıltı vardı. 5’10 yaşındaki Megan, kot bedeniyle ilgili bir soruya, kot pantolonun 11 beden olduğunu, ancak “uzunlukla ilgili gerçek bir kumar” olduğunu söyledi. Hayranları, “biz uzun boylu kızlar sizi takdir ediyoruz” ve “nihayet biri mücadeleyi alıyor” gibi yorumlarla sevgi ve övgü gösterdi. Başka bir hayran, “Lütfen hepiniz kızlar için bir satır yazın. 5’10 ve üstü. Kimse bizi düşünmüyor” diye yazarken bir kadın, “TEŞEKKÜR EDERİZ TANRI!!! Uzun kot pantolon bulmak çok zor.” Fashion Nova’nın yalnızca Megan kadar samimi bir etkileyici ortağa sahip olmaktan değil, aynı zamanda müşterilerinin vücut çeşitliliğini barındırma konusundaki taahhütlerinin devam etmesinden de fayda sağlayacağını söylemek güvenli.

Ayrıca Okuyun: Dikkat Çeken 10 En İyi Kylie Jenner Sokak Stili

Instagram Pazarlamasının Etkisi

Megan thee Stallion’ın yeni giyim serisini duyurmak için özellikle Instagram’a gitmesi şaşırtıcı olmamalı. Markanın sosyal medya değeri, iş modellerinin merkezinde yer alır; aşılmaz taleplerini bu şekilde üretirler. Bu reklamın doların üzerinde bir değeri var ve bu değerin bir influencer’ın ünlü seviyesiyle açık bir ilişkisi var. Buna göre Fashion Nova’nın CEO’su Richard Saghian, Kylie Jenner’dan bir gönderi, Saghian’a göre Fashion Nova için 50.000 doların üzerinde satış sağlayabilir.

Megan Thee Stallion'un Yeni Giyim Serisi

Kaynak: rollstone.com

Instagram reklamcılığının dolar değerini kullanmanın belki de en popüler örneği Cardi B’dir. Cardi’nin Fashion Nova ile olan işbirliklerinin başarısı göz önüne alındığında, şirketin yeni reklamları için neden geleceği parlak başka bir rap yıldızıyla ortak olmaya çalıştığı şaşırtıcı değildir. hat. Cardi B, 2017’de liste başı “Bodak Yellow” ile rekorlar kırdı ve kısa sürede herkesin bildiği ve dikkate alınması gereken bir güç haline geldi.

Üretilen toplam gelir miktarını paylaşmasa da, Richard Sağyan Fashion Nova’nın gelirlerini %600 artırdığını söyledi. Cardi, biri Kasım 2018’de, diğeri Mayıs 2019’da tanıtılan iki koleksiyonuyla Fashion Nova’nın geliri üzerinde derin bir etki yaratmaya devam etti. Ünlüler nerede olduklarını ve ne yaptıklarını paylaştıklarında takipçileri dikkat çekiyor. Her iki Cardi B x Fashion Nova koleksiyonu, Lil Nas X, Khloe Kardashian, Kylie Jenner, Christina Millian, Iggy Azalea ve Amber Rose gibi yıldızlarla dolu lansman partilerinde tanıtıldı.


Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Whatsapp Satış Temsilcisi