Noel Bütçenizi Bugün Başlatın

Ağustos ayında Noel hakkında konuştuğum için bana bağırmaya başlamadan önce, Noel hediyelerinizi vermenize kadar 141 gününüz olduğunu hatırlatmama izin verin. Bu çok zaman gibi gelebilir, ancak bütçe ayırmanız ve tasarruf etmeniz gerekiyorsa, gerçekten değil. Şükran Günü’nden hemen sonra başlamak istiyorsanız, bu tatil sezonunda sevdikleriniz için alışveriş yapmadan önce kuruşlarınızı biriktirmek için 108 gününüz var demektir. Tatil krizinin stresinden kaçınmak için bütçenizi hazırlamanın zamanı geldi.

1. Geçen yıl kimden alışveriş yaptığınızın bir listesini yapın; bu yıl kimin için alışveriş yapacağınıza karar verin

Aileniz son bir yılda değişti mi? Geçen yıldan daha fazla veya daha az alışveriş yapacak insanınız var mı? Geçen yıl alışveriş yaptığınız kişileri temel alarak bu yıl için alışveriş yapacak kişilerin ana listesini yapın. Giftster’da herkesin kendi dilek listelerine sahip olup olmadığını iki kez kontrol edin. Kabul etmezlerse, onları grubunuza davet edin.

Çocuğunuz varsa öğretmen ve antrenör hediyelerini unutmayın. Ayrıca, her yılın sonunda özel küçük bir şey verdiğiniz hizmet görevlilerini de dahil edebilirsiniz.

2. Listenizi, bütçenizin çoğunu en az harcayacağınız kişilere göre sıralayın.

Bu, eşinizle başlayan sıralı bir liste olabilir veya Noel kartları verdiğiniz kişilere kadar uzanan önemli bir liste olabilir. Bunu yapmanın başka bir yolu da alışveriş yaptığınız insan kategorilerine sahip olmaktır: birinci derece akrabalar, ebeveynler, kardeşler, yeğenler ve yeğenler, uzak mesafeli akrabalar, arkadaşlar, iş arkadaşları, vb. Bütçenizi belirledikten sonra, bir miktar atayabilirsiniz. kategori başına ve o kategorideki kişi sayısına göre ayırın.

3. Alışverişe ne zaman başlamayı planladığınıza karar verin

Bu, tasarruf için bir zaman çizelgesi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Şimdi ile o tarih arasında kaç hafta olduğunu sayın, böylece kaç hafta biriktirmeniz gerektiğini bilirsiniz.

4. Tasarruflarınızı iki yoldan biriyle planlamaya başlayın:

Yöntem A

  • Listenizdeki her bir kişi için harcayacağınız maksimum tutara karar verin.
  • Hediye vermek için ne kadar harcamayı planladığınızı bulmak için bu miktarları toplayın.
  • Bu tutarı, para biriktirmeyi planladığınız hafta sayısına bölün.
  • Tasarruf etmeniz gereken miktar çok mu? Çok az? Buna göre ayarlamak.

Yöntem B

  • Hediye vermek için her hafta ayırabileceğiniz bir miktar paraya karar verin.
  • Bu tutarı para biriktirmeyi planladığınız hafta sayısıyla çarpın.
  • Öncelikli listenize ve tasarruf edebileceğiniz miktara göre, kişi veya kategori başına bütçenizin bir kısmını atayın.
  • Tasarruf etmeniz gereken miktar çok mu? Çok az? Fazladan para biriktirmek için ne yapabilirsiniz?

5. Tasarruf edin!

Artık bir plan yaptığınıza göre, o parayı kenara koymaya başlayın, böylece alışverişe hazır olduğunuzda yanınızda olsun.

6. İstek listelerine bakmaya başlayın

Henüz alışveriş yapmayı planlamıyor olsanız bile, Giftster ile alışveriş listenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. İstek listelerini gözden geçirin ve öğeleri ayırın, böylece başka hiç kimse onları vermek için almaz. Bu, alışveriş listenizi oluşturacaktır. Satın almayı planladığınız ürünler için indirimler ve özel tatil fırsatları için gözünüz açık olsun. Rezerve ettiğiniz her şeyi görmek için tıklayın alışveriş listem hesabınızda. Birine daha fazla istek listesi öğesi eklemesi için bir dürtü vermeniz gerekiyorsa, güncelleme istemek için listeleri aracılığıyla bir not gönderin.

7. Stressiz tatil alışverişinin tadını çıkarın

Biraz planlama uzun bir yol kat eder. Bir bütçe oluşturun, Giftster’ı kullanarak plan yapın ve alışveriş yapın, stres olmadan alışverişin tadını çıkarın ve hediyeleri doğru alın; sezonun ve sevdiklerinizin tadını çıkarmak için daha fazla zamanınız olacak. Kendinize vermek için daha iyi bir hediye!

Bu yılki tatil alışverişine başlamak için bugün Giftster’da oturum açın.

Giftster’da yeni misiniz? Bugün ücretsiz hesabınızı oluşturun ve bu Noel’de stressiz bir hediye vermeyi planlayın.Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Whatsapp Satış Temsilcisi