Sağlıklı ve Mutlu Sonbahar Kova Listeniz

Takvim sayfasını çevirin ve ta-da – neredeyse sonbahar! Birçok kişi yeni bir mevsimi karşılar ve her şeyi balkabağı baharatına hazırlarken, bu değişiklik kimileri için de zor olabilir. Doğa, kış mevsimine geçmeye başlar ve günler daha az ışık, güneş ışığı ve sıcaklıkla kısaldıkça, kendinizi “sonbahar mavilerini” hissederken bulabilirsiniz.

Bazı sonbahar cumartesi günleri evde oturup sıcacık bir battaniyeye sarılıyken eğlenceliyken, dışarı çıkmak ruh halinizi ve enerji seviyenizi yükseltecektir. Burada, eğlence dolu aktif bir sonbahar için ilham almanız için düzinelerce harika fikir içeren yedi harika sonbahar kontrol listesi tasarladık.

1. İnanılmaz Bir Düşüş için Mood Artırıcı Kontrol Listesi

Sadece olumlu duygulara ve üretken hislere odaklanarak yeni sezonla tanışın. Mood Boosting Kontrol Listesinde ilerlemek, geçit töreninizde hava yağmur yağmaya çalışırken bile moralinizi yükseltmenize yardımcı olacaktır.

2. 30 Günlük Ruh Hali Takibi

Günlük ruh hali takibi, mevsimler değiştikçe ruh hali değişimlerini not etmenin harika bir yoludur ve genel olarak yararlı bir kişisel farkındalık aracıdır. Duygularınızı daha iyi anlamanıza ve ay boyunca ruh halinizdeki ve duygularınızdaki kalıpları ve değişiklikleri fark etmenize yardımcı olur. Yaprakları günlük ruh halinizi yansıtan renklerle işaretleyin ve çiziminize enerjik ve mutlu yaprak günlerini hakim kılmak için kendinize meydan okuyun.

3. Hayatınızın En Güçlü Düşüşü için Haftalık Egzersiz Kontrol Listesi

Güneş ışığının olmaması, havadaki oksijen konsantrasyonunun azalması ve mevsimsel hastalıklara karşı daha duyarlı olmak, sonbahar aylarında kendimizi biraz bitkin hissetmemize neden olabilir ve kendinizi bir antrenmana itecek enerjiyi bulmak zor olabilir. Sonbahar uyuşukluğunu anında yok edecek, tüm vücudunuzu hafta boyunca hareket ettirecek ve bu sonbaharda fitness parkurunuzda kalmanıza yardımcı olacak kısa ama oldukça etkili egzersiz devrelerinin bu güçlü kombinasyonlarını deneyin.

4. Sonbahar Bağışıklığı Güçlendirme Kontrol Listesi

Bağışıklık sistemimiz yazdan kışa mevsim geçişlerinde hastalıklara karşı daha savunmasız olabilir, ancak bazı basit uygulamalar bağışıklık güçlendirici ordunuzu oluşturmanıza yardımcı olabilir. Tek bir vitamin ne yazık ki her şeyi çözmeyecek, bu yüzden sağlıklı kalmak için daha fazla öneri ve ipucu vermek için özel bir Sonbahar Bağışıklık Güçlendirme Kontrol Listesi oluşturduk.

5. 30 Günlük Adım ve Zaman Dış Mekan İzleyici

Günde 30 dakika yürümek (yaklaşık 3000 adım) genel sağlığınızı korumanın harika bir yoludur. bilim adamları diyor. Buna karşılık, açık havada zaman geçirmenin zihinsel ve fiziksel sağlığın iyileştirilmesi için son derece faydalı olduğu kanıtlanmıştır; bu, özellikle ciğerlerimizin derin bir temiz hava solumasını isteyebileceği sonbahar mevsiminde önemlidir. Asansör yerine merdivenleri kullanarak, toplu taşıma araçlarından bir veya iki durak önce inerek veya ayak işlerini yapmak için yürüyerek (arabayla değil) yürüyerek günlük rutininize daha fazla yürüyüş ekleyin. Ayrıca, parkta eski güzel bir yürüyüş ya da hafta sonu yürüyüşleri her zaman iyi bir fikirdir!

6. Bu Sonbaharda Sizi Mutlu Edecek 10 Eğlenceli Aktivite

Yaz, en eğlenceli mevsim olarak bilinir, ancak denemek için heyecan verici sonbahar etkinlikleri sıkıntısı yoktur! Bu inkar edilemez derecede eğlenceli iç ve dış mekan eğlenceleri listesiyle, hava çok hoş olmadığında bile sıkılmayacaksınız.

7. Bu Sonbaharda Deneyebileceğiniz En İyi 10 Hafta Sonu Fikri

Ve son olarak, en az değil, hafta sonlarınız: her haftanın en iyi kısmı, ama özellikle sonbaharda. Hafta sonu için özel ve eğlenceli bir şeyler planlayarak hafta içi günlerinize biraz heyecan katın ve değiştirin! Sadece kendiniz için veya aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte aktif ve enerjik ya da rahat ve dinlendirici bir şey deneyin. Her haftasonuna mini bir tatil gibi yaklaşın ve bu küçük maceraların haftanın geri kalanının nasıl geçtiğini görün.

Artık keyifli bir macera sonbaharı için tamamen silahlandınız! Şimdiye kadarki en iyi ve en rahat mevsiminize düşmeye hazır olun.

Shutterstock üzerinden tüm görseller


Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

WhatsApp Destek Hattı

× Whatsapp Satış Temsilcisi